Beyninde Tümör Olan Küçük Bebeğe Sevgisini Fotoğraf Çekiminde Gösteren Ailesi

Abigail Jones 6 Ağustos günü dünyaya geldi. Ailesi daha doğmadan küçük kızlarında bazı sorunlar olduğunu biliyordu. Doğduktan sonra yapılan kontrollerde Abigail’in beyninde ameliyatla alınamayacak bir tümörün olduğunu öğrendiler. Minik kız çok uzun yaşamayacaktı.

Bu haber annesi ve babasını üzmesine rağmen, Erika ve Stephen kızlarının kısacık ömrünü sevgiyle doldurmaya karar verdiler. Abigail ile geçirdikleri anları fotoğraflayarak ölümsüzleştirdiler.

Annesi Erika “ İkinci kızımız Abigail’in Down Sendromlu olma ihtimalini biliyorduk. Ama bu tümör bambaşka bir şey. Kalbimiz kırık, aklımız sorularla doluydu ve içimizde tanımlayamadığımız bir korku vardı. Beyin cerrahıyla görüştüğümüzde bize minik kızımızı eve götürmemizi ve ona sevgimizi vermemizi söyledi. Biz de onun bu minicik ömrünün her bir saniyesini aşkımızla ve öpücüklerimizle geçirmeye karar verdik” diyor.

 “Hamileliğin 30. haftasında doktorumuz, Abigail’in beyninin sol yarıküresinde bir kitleye rastladı.”

1

“Doğumdan sonraki MR görüntülerinde, tümörün çok hızlı yayıldığını ve yapacak bir şeyin kalmadığını öğrendik.”

2

“Çok sarsılmıştık, ne yapacağımızı bilmiyorduk ve çok korkuyorduk.”

3

“Doktorumuz bize Abigail’i eve götürmemizi ve tüm sevgimizi ona vermemizi söyledi.”

4

 “Yaşadığı her bir saniye onu sıcacık sardık, öptük, kokladık…”

6

 

7

“Miniğimiz, hareket ediyor, emiyor, esniyor, dilini dışarı çıkarıyor, gözlerini açıyor, parmaklarımızı tutuyor ve bir bebeğin yaptığı tüm şeyleri yapıyordu.”

8

 “Büyük ihtimalle tüm ömrü birkaç hafta ya da birkaç ay sürecek, daha fazlası değil.”

9

“Bu tarifsiz, eşi benzeri olmayan bir acı.”

11

“Biz kızımızı kaybetmek istemiyoruz. Onun gülüşünü, dans edişini, ablasıyla kavga edişini, bisiklete binişini ve okula gitmesini görmek istiyoruz. Onun yaşadığını görmek istiyoruz…”

12

13

14

 

Kaynak: http://www.boredpanda.com/baby-terminal-brain-tumor-cancer-down-syndrome-family-photoshoot-abigail-jones/

 

Bu yazı 1193 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog