Beyninizi Bu 10 Görsel İllüzyonla Test Edin

Beynimiz iki yarım küreden oluşur ve her ikisi de dört loba ayrılır. Her bir lobun farklı bir işleği vardır. Örneğin frontal korteks karar alma ve planlamadan sorumludur, temporal lop dil ve hafızadan, parietal lop ise uzaysal becerilerden.

Beynimizin bu farklı bölümleri, görselleri, şekilleri, renkleri ve boyutları nasıl işlediği yıllardır araştırılan bir konu. Bunu anlamanın bir yolu da beynimizin bazı illüzyonlara nasıl tepki verdiğini görmek.

İşte sizin için görsel sisteminizi anlamaya yarayacak eğlenceli ve öğretici illüzyonlar. Beyninizi zorlamaya çalışmayın, sadece tadını çıkarın.

 

Sarı ve mavi karelerin içerisindeki karelerin hepsi aynı renkte mi?

1

Yatay çizgiler düz mü yoksa eğri mi?

2

Daireler sabit mi yoksa hareket ediyor mu?

3

Filin kaç bacağı var?

4

Balığı akvaryuma koyabilecek misiniz? (Balığın üzerindeki çizgilere 20 saniye boyunca odaklanın. Sonra gözünüzü akvaryuma doğru kaydırın.)

5

İki paralel çizgi birbirine eşit mi?

6

Beyaz çizgilerin kesiştiği yerlerde gri noktalar görüyor musunuz?

7

İki turuncu daire aynı büyüklükte mi?

8

Lincoln’ün yüzü normal gözüküyor mu?

9

Bebeği görebiliyor musunuz?

10

 

Bu yazı 1934 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog