Büyükannelerden Torunlarına Hediyeler

“A Present(Hediye)” Giedre Duoble ve Ugne Henriko isimli iki sanatçının ortaya çıkarttığı bir sosyal fotoğraf projesi. Büyükannelerden torunlarına verilen hediyelerin fotoğraflandığı ve jenerasyonlar arasındaki bağın gözler önüne serildiği bir proje. Giedre Duoble çalışmaları hakkında şu sözleri söylüyor: “Projemizde nesiller boyu aktarılacak hediyeleri konu aldık. Bu fotoğraflar 8 farklı, zamanın gölgeleyemediği ilişkiyi konu alıyor.”

 

Büyükannesinin kendi elleriyle dokuduğu ve şarkıcı torunu Doville Filmanaviciute’ye hediye ettiği kumaşlar.

1

Kuyumcu ve sanatçı Giedre Duoble’ye büyükannesi Regina tarafından hediye edilen Singer marka dikiş makinesi.

2

Moda tasarımcısı Milda Cergelyte’ye büyükannesi tarafından hediye edilen bir kutu düğme.

3

Aktris Toma Vaskeviciute’ye büyükannesi tarafından hediye edilen el çantası.

4

Televizyon programcısı Laime Kybartiene’nin torunları Auguste ve Kotryna’ya hediye ettiği mücevher kutusu.

5

Televizyon programcısı Bernadeta Lukosiute’nin torunu Vilte’ye hediye ettiği, büyük büyükbabası tarafından yapılan sandalye. Vilte ödevlerini bu sandalyede oturarak yapmayı seviyor.

6

Grafik tasarımcısı Goda Jackute’ye büyükannesi Elena tarafından hediye edilen siyah kehribar taşından yapılma kolye. Büyükanne Elena bu kolyeyi düğününde takmış.

7

Ona Ceslava’nın aktris torunu Aiste Lasyte’ye hediye ettiği şömine.

8

 

Bu yazı 1092 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog