Çocuklar Ve Yetişkinler İçin Hızlı Bir Zeka Oyunu: Bakalım Ne Kadar İyisiniz?

Resimdeki otobüs hangi yöne doğru gidiyor?

Cevabı biliyor musunuz?

Olası cevaplar sadece sola veya sağa.

Hala bilemiyor musunuz?

Cevap için okumaya devam edin ve açıklamaya bakın.

Okul öncesi çocuklara bu zeka oyununu gösterdiklerinde genelde aldıkları cevap “sola” oluyor. Neden mi? “Çünkü kapıyı göremiyorsun.”

Bu durum genelde İngiltere gibi güvenli şeridin ve direksiyonun solda olduğu ülkelerde tersi durumda işlese de, bizim de alışık olduğumuz durumlar için yukarıdaki cevap olukça doğru.

Kendinizi birazcık kötü mü hissettiniz? Biz de öyle hissetmiştik J

Yukarıdaki zeka oyunun hafızamızın nasıl çalıştığı ile ilgili oldukça iyi bir önrek. Hafızalarımızın harika olduğu durumu düşünün. Bir yanda, aklınıza hemen okul otobüsleri gelecek ve okul otobüslerinde kapıların sağda olduğunu hatırlayarak doğru cevabı bulacaktınız.

Fakat diğer yandan ise bu kadar harika bir hafızamız olması sebebiyle her günümüzü her saniyemizi sürekli hatırlamak ve hiçbir bilgiyi filtrelemeden aklımızda tutmak zorunda kalacaktık.

Bu yüzden eksiklikleri ve kusurlarıyla beraber yaşamı deneyimlemeyi güzel kılan bir hafızaya sahibiz.

Bir daha ki sefere bundan şikayet ederken tekrar düşünün J

Bu yazı 1879 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog