Down Sendromlu Kıza Verdiği Sözü 7 yıl sonra Yerine Getiren Adam

Ben Moser ve Mary Lapkowicz’in arkadaşlıkları ilkokuldan beri başladı ve aralarında hep özel bir bağ vardı.Mary, Down Sendromlu olmasına karşın bu durum arkadaşlık ilişkilerini hiçbir zaman etkilemedi.

1

Mary’nin abisi (Tom Lapkowicz), “Mary’nin yaşıtları genellikle ondan kaçtılar. Down Sendromu yüzünden garip olduğunu düşünüyorlardı. Ama Ben hiçbir zaman onlardan biri olmadı.” diyor.

Ben ve Mary aynı ilköğretim okuluna gittiler.

2

Ben her zaman çok hevesli bir öğrenciydi. Mary’i de okuldaki farklı etkinliklere dâhil etmeye çalışırdı. Ne zaman Mary’i sıkılmış görse, onu futbol oynamaya teşvik ederek, eğlenceli vakit geçirirlerdi.

 

4. sınıfa geldiklerinde, Ben Mary’e bir söz verdi: Mezuniyet törenine beraber katılacaklardı.

3

-Fakat sonrasında Mary okul değiştirdi ve Ben okul futbol takımında oynamaya başladı. Ve bir gün, Mary’nin okulu ile yapılan futbol turnuvasında karşılaştılar.

Zamanı geldiğinde, Ben verdiği sözü hatırladı ve Mary’e sürpriz yapmaya karar verdi.

4

Ben sözünde durdu ve mezuniyet töreninde Mary’e eşlik etti.

5

 

O gün Mary hiç olmadığı kadar mutluydu.

6

Ben bütün akşam gözlerini Mary’den ayırmadı.

7

 

Mary’nin abisi Ben için “İnsanlığa olan güvenimi onun sayesinde geri kazandım” diyor.

8

Ben’in annesi “Oğluma bu zamana kadar hep diğer insanları önemsemesi ve kalbini diğerlerine açması gerektiğini söyledim. Bu gün onunla gurur duyuyorum.”

Bu yazı 1085 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog