Fazla Uyuyan İnsanlar Tembel Değil, Aksine Daha Akıllı ve Yaratıcı

Hepimizin etrafında uykuyu çok seven ve sizden çok daha fazla uyuyan insanlar vardır. Genel bir önyargı olarak hep bu insanlara daha tembelmiş gibi bakarız.

çok uyumak

Son yapılan araştırmalar ise bize gerçeğin tam tersi olduğunu gösteriyor.

Huffington Post’ta yayınlanan araştırma, günlük uyku saatleri normalden daha fazla olan insanların aslında daha akıllı olduklarını söylüyor. Bu sonuç daha önce yapulan birçok araştırmanın yanı sıra evrimsel bulgularla ve insanların uyuma alışkanlıklarıyla destekleniyor.

Araştırmacılar 1.000’den fazla öğrencinin uyku düzenlerini inceliyorlar ve yatağa daha geç giden ve daha geç uyanan öğrencilerin mantıksal ve tümevarımsal testlerde diğerlerine göre daha iyi olduğunu buluyorlar. Bu araştırma normal zekaya sahip öğrencilerle gerçekleştiriliyor.

Erkenden uyanan insanların daha üretken olduğunu söylemek mümkünse de, uyku saatleri bu insanlara göre daha gecikmeli olan kişilerin daha yaratıcı olduğu ve mantıksal konularda daha başarılı olduğu iddia ediliyor.

 

Bu yazı 3495 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog