Hamilelikte Cinsel Soğukluk Normal midir?

Kadınların hamileyken cinsel arzularının arttığı çok fazla söylenir ve bunu duyan ama aynı şekilde hissetmeyen hamile kadınlar kendilerini suçlu hissedebilirler. Hamileliklerinde seks yapmak istemeyen kadınların ise aklına bu soru takılır:

Seks yapmak istememem normal mi?

Sorunun cevabına gelecek olursak, hamileyken seks yapmak istememeniz son derece normal olabilir. Cinsel arzularınız hamilelik süresince değişkenlik gösterir, özellikle de bu farklılıklar her üç aylık döneme göre gözlemlenebilir. Örneğin ilk üç aylık döneminizde hamileliğiniz ve bebek için endişelenebilirsiniz. Aşırı derecede yorgunluk ve mide bulantıları yaşarken seks yapmak aklınıza gelen son şey olabilir.

Çoğu kadın ikinci üç aylık dönemlerinde cinsel yönden daha aktif olduklarını belirtmektedir ancak yine de hamilelik dolayısıyla değişen vücudunuzu kabul etmeye çalışıyor olabilirsiniz.

Üçüncü üç aylık dönemde yorgunluk hissiniz çoğalabilir ve artık büyük ölçüde değişen vücudunuz sebebiyle seks yapmak size zor gelebilir.

Sekse karşı azalan ilginizle başa çıkmak için yapmanız gereken şey nasıl hissettiğinizi partnerinizle konuşmanızdır. Bu durumun geçici olduğunu ve onunla beraber olmak istememenizin sebebinin yorgunluğunuz ve hissettikleriniz olduğunu bilmeli. Aksi takdirde bilinmezlik içinde zihninde birçok şüphe oluşabilir. Hem konuşarak ikinizi de mutlu edecek başka alternatifler bulabilirsiniz.

 

Bu yazı 1413 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog