Hassas Her İnsanın Bilmesi Gereken 5 Hayat Dersi

Hislerinizi kontrol etmeyi öğrenin.

Hassas bir insanın bilmesi gereken en önemli şey hislerini kontrol etmeyi bilmektir. Hassaslık ürkeklik veya zayıflık anlamına gelmez. Öfke dolu hassas bir insan da olabilirsiniz. Her hassas insan için ne hissettiğini bilmek ve hisleri üzerinde hüküm sahibi olmak çok önemlidir. Unutmayın, hisleriniz sizi değil, siz hislerinizin belirleyicisinizdir.

Kendinizi korumayı öğrenin.

Dünyada sizi incitmek isteyen birçok insan olabilir, bu gerçeği fark edin. Eğer hassas bir insansanız incinmek de berbat bir şeydir. Bu yüzden içgüdülerinize güvenin ve kendinizi korumayı öğrenin. İnsanlarla aranıza biraz duvar koyarsanız bu sizin kolaylıkla incinmenizi önleyecektir.

Dikkatinizi dağıtmamayı öğrenin.

Eğer hassas bir insansanız dikkatinizin dağılması oldukça kolay olur. En basit olumsuz şeyler bile tüm gününüzü mahvedebilir. Bu tür şeylerden kendinizi korumak için kendinize odaklarının. Başkalarının sizin hayatınıza kolaylıkla girip, gününüzü kötü geçirmelerine izin vermeyin.

Güçlü yanınızı fark edin.

Toplumda hassas insanların zayıf olduklarına yönelik bir inanış vardır. Her şeyden önce duygularınızı kolaylıkla ifade edebiliyor olmak bir zayıflık değil, güç göstergesidir. Birçok insan da sizin dışarı yansıttığınız duyguları içten içe yaşıyor. Sizin bunları paylaşabilecek cesaretinizin olması sizin en güçlü yanınızdır.

Olduğunuz gibi olmayı öğrenin.

Günün sonunda hassas insanlar kendi başlarına kalır. İnsanlar onlar için korkak ya da zayıf deseler de eğer hassas bir insansanız olduğunuz gibi yaşamaya devam edin. Başkaları istiyor diye kendinizi değiştirmeyin. Gerçek kendiliğinizle olun.

Bu yazı 1614 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog