Kaygıdan Kurtulmak İçin 10 İpucu

Kaygı, bizi hem bedenen hem de zihnen yoran, hayat kalitemizi düşüren bir durum. Artık modern insanın hayatında en çok sıkıntı yaratan psikolojik problemlerden birisi kaygı. Peki kaygıdan kurtulmak için neler yapabilirsiniz?

1.Fiziksel rahatlama yöntemlerini deneyin.

Yoga kursuna katılmak, düzenli olarak masaj yaptırmak sadece kaslarınızı gevşetmekle kalmaz, aynı zamanda kaygıdan gerilmiş zihninizi de rahatlatır.

2.Sorunların üstesinden geldiğinizi gözünüzde canlandırın.

Kendinize inanın ve engelleri aşacak gücünüzün olduğunu fark edin. Gözünüzde canlandırarak nasıl aşacağınızı bulursanız, gerçek hayatta da o zorlukların üstesinden gelirsiniz.

3.Hayatınızda sizin kontrolünüzün dışında olan şeyler olduğunu kabul edin.

Bu özellikle panik atak yaşayan kişiler için oldukça önemli. Dışarıda sizin elinizde olmayan ve değiştiremeyeceğiniz birçok şey var.

4.Nefes alma tekniklerini öğrenin.

Uzun ve derin nefesler almak kaygılı anlarda sizin en büyük yardımcınızdır. İnternetteki videolardan bu tekniği öğrenebilirsiniz.

5.Meditasyon

Stresten arınmanın ve sizi kaygıya sokan düşüncelerinizden kurtulmanın iyi yollarından biri meditasyondur. Bir kursa yazılabilir veya internetten bazı teknikleri öğrenebilirsiniz.

6.Hobilerinize zaman ayırın.

İlgi duyduğunuz şeyleri yapmak sizi eğlendirecektir ve rahatlatacaktır.

7.Hipnozla nasıl rahatlanacağını öğrenin.

Hipnoz herkeste işe yaramayan veya kuşkuyla yaklaşılan bir yöntem olsa da uzmandan alacağınız yardımla kaygılarınızdan kurtulmak için deneyebilirsiniz.

8.Sağlıklı beslenin.

Kafein içeren maddeler veya sağlıksız, yağlı yiyecekler vücudunuzu rahatsız eder. Sağlıklı besinlerin vücudunuza olan etkisi zihninize de yansıyacaktır.

9.Düzenli spor yapın.

Koşmak, yürümek veya sporun herhangi bir türünü gün içerisinde düzenli olarak yaparsanız kaygılarınızdan çok daha rahat bir şekilde kurtulursunuz.

10.Terapiye gidin.

Kaygıdan kurtulmanın en etkili yolu şüphesiz bir ruh sağlığı uzmanına gözükmektir. Sizi dinleyen ve sorunlarınızın üstesinden gelmenize yardımcı olacak birinin olması sizi kaygılarınızdan kurtaracaktır.

Kaynak: http://www.howtorelieveanxiety.net/help-with-anxiety-and-stress/

Bu yazı 2898 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog