Mükemmeliyetçi misiniz? Mükemmeliyetçilik Testi

Mükemmeliyetçilik Testi

Mükemmeliyetçilik Testi

Aşağıdaki soruları kendinize uygun olacak bir şekilde samimi olarak işaretleyiniz.

 

 1. Zor bir işi bitirdikten sonra kendimi hayal kırıklığına uğramış hissederim. 2. Eğer bir şeyi iyi yapamıyorsam hiç yapmam daha iyi. 3. Bir sorun çıkmayacağını bilsem bile işimi hatalı şekilde bırakmam. 4. Otobüste, partide, bir dükkanda ya da toplum içinde herhangi bir yerde kendimi başkalarının görünüşü, giyimi ya da fiziksel özellikleri ile ilgili eleştiri yaparken yakalayabiliyorum. 5. Başkalarının yanında zayıf ya da aptalca hissettiğim zaman utanırımç 6. Ebeveynlerim genellikle tatmin edilmesi zor kişiler olup beni fazlaca eleştirirlerdi. 7. Ortalama bir iş yaptığımda kendimi tatmin olmuş hissedemem. 8. Bir öğrenci olarak hiçbir zaman notlarımdan memnun olmadım. 9. Düzenli ve tertipli olmayı seven ve bu konuda oldukça titiz biriym. 10. Arkadaşlarım ya da akrabalarıma eksikliklerim konundan birşeyler söylerken çok rahatsız olurum. 11. Bir resmin duvarda yamuk bir şekilde durduğunu görürsem mutlaka düzeltmek isterim. 12. Başladığım bir işi ertemelek zorunda kaldığımda çok rahatsız olurum.Bu test tanı amacı taşımamaktadır, sadece kişinin kendisi hakkında genel bir fikir edinmesini amaçlar.Bilimsel bir geçerliliği mevcut değildir.

Bu yazı 12015 kere okundu.
 • Site Yorum

7 adet yorum var.

 1. Tunzale dedi ki:

  teshekkurler, test neticesi tamamile dogru chixdi))

 2. bir tutam sevgi dedi ki:

  mükemmelliyetçi çıktım evet öleyim herşey mükemmel olmalı ama aynı evi paylaştığınız kişi çok rahat abartılacak kadar rahat, vurdumduymaz olursa kafayı yiyorsun, buda beni yaşlandırıyor 🙁 Resmen hallederiz Kadir’le yaşıyorum 🙂

 3. aşk sonsuz dedi ki:

  iyiki html bilgim var sonuç okunmuyor.. ancak sonucu notepad a yapıştırıp html olarak kaydederseniz
  ,ve o sayfayıda explorer de açarsanız okursunuz ha siki
  nti yahu..:-))) kodalar şunlar.

  Rahat Bir Kişiliğiniz Var
  Siz rahat bir kişisiniz ve mükemmeliyetçilik eğiliminiz yok denecek kadar az.
  Mükemmeliyetçi misiniz? Mükemmeliyetçilik Testi

 4. Elif dedi ki:

  Tam Anlamıyla Mükemmeliyetçisiniz!
  Bu ne olgunluk.Kesinlikle her şeyin mükemmel olmasını arzu ediyor ve bu şekilde olmadığında son derece huzursuz oluyorsunuz. Sizin bu mükemmeliyetçilik eğiliminiz, rahat insanları çok fazla huzursuz edebilir.

  Bu kadarı da iyi olmuyor. Her şey istediğim gibi gitmeyince bunalıma giriyorummm 🙁

 5. cüneyt dedi ki:

  kendimi mükemmelliyetçi zannederdim ama verdiğim cevaplara göre tam tersi çıkacak gibi.bakalımm

 6. caglarkuc dedi ki:

  Yaaa bıktım şu mükemmelliyetçi olarak yaşamaktan, herşeyi kafaya takmaktan, herşeyin çok güzel olacağını düşünmekten, rahat olan insanlardan, üzülmekten,, stresten, uyumaktan,hap kullanmaktan, alkolden, plan yapmaktan, ayları kontrol edip 1i ve pazartesi olduğunu ve yeni bir başlagıç yapmaya çalışmakta bıktımmm.

 7. Fuat dedi ki:

  Tahminlerim doğru çıktı VASAT…

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog