Potansiyelinize Ulaşmanızı Sağlayacak 6 Basit Alışkanlık

Gün içinde performansınızı en üst seviyeye çıkaracak, hemen uygulamaya başlayabileceğiniz 6 basit alışkanlık:

Uyanır uyanmaz bir bardak su için

su için

Vücudunuz uyurken su kaybeder, bu yüzden sabahları susuz uyanırsınız. Sabah uyandığınızda içeceğiniz 1 sizi güne ferah başlatacaktır. Siz günün ilk suyunu ne zaman içiyorsunuz, düşündünüz mü?

Top 3’ünüzü belirleyin

top 3

Her sabah uyandığınızda “Bugün tamamlamam gereken en önemli 3 görev ne?” diye kendinize sorun ve bu 3 şeyi bitirene kadar uyumayın. Sizin bugün Top 3’ünüz ne?

50/10 Kuralı

50:100 kuralı

Yapacağınız işlerde performansınızı artırmak istiyorsanız 50/10 kuralını uygulayın. Yani 50 dakikanızı çalışmaya ayırın ve 10 dakikasında size kendinizi iyi hissettirecek şeyler yapın. Bu sürelere kesinlikle sadık kalın. Sizin sonraki 50 dakikada yapacağınız en önemli iş ne?

Hareket edin ve terleyin

terleyin

Düzenli hareketler sizi dinamik ve sağlıklı tutacaktır. Böylelikle enerjinizi artırabilecek ve stresinizi boşaltacaksınız. Yoga bunun için iyi bir seçenek olabilir. Siz bugün nasıl terleyeceksiniz?

Minnettarlığınızı gösterin

minnettar

Bir şeylere ya da birilerine minnettarlığınızı göstermek mutluluğunuzu artırır. Her sabah uyandığınızda şükran duyduğunuz 5 şeyi yazın. Eğer stresli bir zamandaysanız bu sayıyı 10’a çıkarın. Siz bugün neye minnettarlığınızı gösterdiniz?

Gününüzü gözden geçirin

gözden geçir

Günün sonunda, kendinizi ve gününüzü değerlendireceğiniz bir 10 dakika ayırın. Neyi iyi yaptınız, neleri daha geliştirmelisiniz? gibi soruları kendinize sorun. Böylelikle aynı hataları bir daha yapmayacak ve daha etkili bir performans ortaya koyacaksınız? Siz bugün neleri iyi yaptınız?

 

Bu yazı 1077 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog