Seks Yapmayı Bırakınca Vücudunuza Olan 6 Şey

 Seks ilişkilerin ve yaşamımızın çok önemli bir parçası. Peki uzun süre seks yapmayınca vücudumuzda ne gibi değişiklikler olur?

Vajinanız daralır.

Uzun bir süre cinsel ilişkiye girmeyen kadınlarda, vajinal kaslar çalışmadığından vajinalarının daralması gibi bir durum söz konusudur. Fakat endişelenmeyin, kaslar daha sonra nasıl rahatlayacaklarını ilişkiye girdikten sonra hemen hatırlarlar ve genelde bu durum kronik bir rahatsızlığa dönüşmez.

Erkeklerde ereksiyon sorunları olabilir.

Cinsel ilişkiye girmeyen erkeklerde, cinsel ilişkiye girenlere göre ereksiyon olmakta sorunlar yaşanabilir. Düzenli cinsel ilişki, erkek cinsel organı için uzun dönemli düşünüldüğünde oldukça olumlu etki yapar.

Bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir.

Cinsel ilişkinin yapılan birçok araştırma sonucu bağışıklık sistemini güçlendirdiği bulunmuştur. Mastürbasyon yapmak da bir derecede yardımcı olmasa da vücudunuzdaki mikroplarla ve enfeksiyonlarla mücadele de seksin işlevi oldukça önemlidir.

Daha gergin olabilirsiniz.

Seks yapmak stresin ve gerilimin azaltılmasında ve rahatlanmanın sağlanmasında çok yardımcı olan bir aktivitedir.

Libidonuz düşebilir.

Bu konu biraz tartışmalı. Bazı uzmanlar düzenli seksin libidoyu daha güçlendireceğini söylerken, bazıları ise uzun süre yapılmayan cinsel ilişkinin kişinin cinsel dürtülerini de olumsuz etkileyeceğini belirtiyorlar.

Kalp ve damar sorunları yaşayabilirsiniz.

Eğer seks dışında dışarıda düzenli olarak yaptığınız bir iş veya spor gibi aktivite yoksa, seksin vücut sağlığınız için gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Düzenli olarak yapılan bu aktivite tıpkı spor yaparken olduğu gibi kalp kaslarınızın ve hormonlarınızın normal düzeylerde çalışmasına yardımcı olur.

Bu yazı 8331 kere okundu.
 • Site Yorum

5 adet yorum var.

 1. Serdar dedi ki:

  Uzun süredir ilişkiye girmiyorum bende sürekli ateşlenme ve çok kötü terleme oluyor

 2. Kenan dedi ki:

  Ateş basması ve ani çarpıntı terleme yazın ileri seviyede sanırım ilişkiden uzak kalmaktan çok

 3. Zuhal dedi ki:

  Kan gelir mi 2 senedir ilişkiye girmiyorum

 4. Ergül dedi ki:

  Sekssiz hayat zevksiz bir hayat demelidir

 5. şerif dedi ki:

  Zuhal hanim uzun suredir sex yapmadiginiz icin vajina kaslarinizda daralma olabilir ilişkinizde kendinizi serbes birakarak rahatliya bilirsiniz

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog