Sonsuzluk Odaları

Japon Yayoi Kusama, renkli ve baş döndürücü çalışmalarıyla bilinen bir sanatçı. Eserlerinde noktaları kullanarak bakanların kafasını karıştıran sanatçı aynı zamanda onlara fantastik bir dünyanın kapılarını da açıyor.

Kusama’nın şimdilerde Danimarka Louisiana Modern Sanatlar Müzesi’nde yer alan “Sonsuzluk İçinde” isimli bir sergisi bulunuyor. Çalışmasında evrensel ve psikolojik boşlukları kendine has bir diliyle konuklara anlatıyor.

Serginin en ilginç kısmı ise girenlere sonsuzluk duygusu yaşatan odalar. Canlı renklerin, aynaların ve noktaların kullanıldığı bu odalar insanlara bir çeşit algı yanılsaması yaratıyor. Girenler kendilerini sonu olmayan bir dünyada hissettiklerini söylüyorlar.

86 yaşındaki sanatçının oldukça rağbet gören bu çalışmasından kareleri sizler için derlerdik.

1

2 3

4

5

6

 

 

Bu yazı 1062 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Online Psikolojik Testler
psikolojik testler
Bu siteye,Klinik Psikolog, Psikolojik Testler, Depresyon Testi, Takıntı Testi, Aşk Testi, Kıskançlık Testi, Ankara Psikolog Tavsiye, Psikolog Ankara Adresleri, Pedagog, Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı, Evlilik danışmanı, Cinsel Terapi, Depresyon, Panik Atak, Fobiler, Yaşam Koçu, Takıntılar, Psikolojik Testler anahtar kelimeleri ile ulaşıldı. Ankara Psikolog