Buradasın Ankara Psikolog » Çocuk Psikolojisi » 2 Yaşındaki Küçük Gezginle Tanışın

2 Yaşındaki Küçük Gezginle Tanışın

Yazar: Ankara Psikolog

Atılan ilk titrek adım, söylenen ilk kelime bunlar normal bir çocuğun hayatındaki önemli kilometre taşlarıdır. Ancak Bodhi Bennett normal bir çocuk olmaktan son derece uzak henüz 5 günlükken ilk kamp gezisine çıkan Bodhi 2. Doğum gününe gelinceye kadar dünyadaki bir çok yetişkinden daha fazla yer gördü ve daha çok yürüyüş yaptı(tam 483 kilometre).

Bodhi’nin tecrübeli yürüyüşçü annesi Shannon hamile kaldığında kocası Blake ile birlikte gezgin hayatlarına devam etme kararı aldılar.

Shannon: “Anne-baba olacağımız için hayatımızı değiştirmemek bizim için çok önemliydi. Çünkü herkesin çocukların hayatı nasıl değiştirdiğini söylediğini duyuyorduk. Çocuğunuz olduktan sonra gençken yapılan eğlenceli şeyleri yapamadığınızı söylüyorlardı ama şimdi Bodhi bizim yaptıklarımızı yapmaktan çok zevk alıyor.”

1 2 3

Bodhi ve ebeveynleri bugüne kadar 40 farklı Amerikan eyaletini yürüyerek gezmiş ve milli parkların birçoğunu görme şansları olmuş. Bu gezilerinde köpekleri Marley’i de yanlarından ayırmamışlar.

4

Bazı yürüyüşleri tehlikeli gibi görünse de Bodhi’nin ebeveynleri onun güvenliği için tüm tedbirleri alıp oğullarının iyi olduğundan emin oluyorlar. Yürümeye ara vermesi gerektiğinde onu sırtlarına alıyorlar. Shannon: “Onun yeteneğini ve kararlığını gördüğümde hissettiğim gururu hayatımda bir daha yaşayabilir miyim bilmiyorum.”

5 6 7

Seyahatleri sırasında Shannon ikinci bebeğine hamile kalıyor ancak bu durum aileyi yavaşlatmıyor. Ülkeyi keşfetmeye küçük kızları Skye ile devam ediyorlar.

Bennett ailesine göre bu aile için bir hobi değil onların hayat stili. Shannon ve Blake’in istediği çocuklarının doğayla iç içe büyümesi ve doğal hayat içinde kimliklerini keşfetmeleri.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !