Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » 9 Ünlü Kadın Seri Katil

9 Ünlü Kadın Seri Katil

Yazar: Ankara Psikolog

Bu yazımızda tarihe işledikleri korkunç cinayetler ile geçmiş 9 kadın seri katili derledik.

Nannie Doss (Kikirdeyen Nannie)

9

Nannie Doss’un kurbanlarının arasında ona en yakın kişiler bulunuyor: beş kocasından dördü, annesi, kız kardeşi, torunu ve kayınvalidesi. Kikirdeyen Nannie olarak bilinmesi ise sorgularda sürekli gülmesinden kaynaklanıyor. Öldürdüğü eşlerinin ardından söylediği sözler ise biraz ürkütmüyor değil: “Mükemmel partneri arıyordum, hayattaki gerçek aşkı.”

Elizabeth Bathory (Kanlı Kontes)

8

Macar bir soylu olan Elizabeth Bathory Avrupa tarihindeki en acımasız katillerden bir tanesi. 1585 ve 1610 yılları arasında 650’ye yakın genç kıza işkence edip öldürdüğü söyleniyor. Yakalandıktan sonra idam edilmemek için ailesinin nüfuzunu kullansa da hayatının geri kalanını şatosundaki odasında geçirmiştir. Kaçmaması için de odasının kapısına tuğlalardan duvar örülmüş.

Amelia Dyer (Bebek Bakıcısı)

7

Amelia Dyer yalnızca bir cinayetten yargılanıp asılmış olsa da birçok cinayette parmağı olduğu düşünülmektedir. Hemşire olmasına rağmen bebek bakıcılığı yapan kadın, bebeklere bakmak için evini açmış ama asla bebeklere bakmamış ve ölmelerine sebep olmuştur.

Jane Toppan (Neşeli Jane)

6

Jane Toppan 1931 yılında işlediği 31 cinayeti itiraf etmiş ama akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesiyle hüküm giymemişti. Hastane raporlarını değiştiren, hastalar üzerinde ilaçlarla deney yapan bir hemşireydi. Amacının en fazla insan öldüren kişi olmak olduğunu söylemişti.

Miyuki Ishikawa (Şeytani Ebe)

5

Dünya Savaşı’nın sonlarında Japonya’da ebe olarak çalışan bu kadının birçok bebek öldürdüğü ortaya çıkmış. Yaklaşık 103 bebeği öldüren Miyuki’ye göre öldürdüğü bebekler çok fakir ailelerin bebekleri olduğu için hayatta hiç şansları yokmuş ve onları boşa acı çekmekten kurtarmak için öldürmüş. Suçları için yalnızca 4 yıl ceza alsa da Japonya tarihinin en ciddi suçlularından bir tanesi.

Dorothea Puente (Ölüm Evinin Evsahibesi)

4

Öldürme amacının para olduğu ortaya çıkan Dorothy 6 yıl boyunca yaşlı ve zihin engelli insanları öldürerek onların sosyal güvenlik gelirlerini toplamış.

Aileen Wuornos (Florida Otoban Katili)

3

Wuornos 1989 ve 1990 yılları arasında yedi erkeği öldürdü. Hikayesi ‘Monster’ isimli filme konu oldu. Sevgilisinin ve kendisinin geçimini fuhuş yaparak sağlayan kadın işlediği cinayetlerin nefsi müdafaa olduğunu, öldürdüğü adamların ona tecavüz etmeye çalıştıklarını söylemişti. 2002 yılında Florida eyaletinde idam edildi.

Juana Barraza (Yaşlı Kadın Katili)

2

Juana, 11 yaşlı kadının ölümünden sorumlu olduğu için bu lakabı almıştır. Profesyonel bir güreşçi olan Barraza, alkolik bir annenin yanında kötü bir çocukluk yaşamış hatta annesi bir adamın bira karşılığında kızına tecavüz etmesine izin vermiştir. Öldürdüğü kadınları annesine olan nefretinin bir ifadesi olarak yorumlayabileceğimiz Barraza şu an Meksika’da bir hapishanede 759 yıllık cevasını çekiyor.

Leonarda Cianciulli (Correggio’nun Sabun İmalatçısı)

1

Leonarda Cianciulli, ev yapımı sabunlar ve kekler yapan bir ev hanımıydı ancak ürettiklerinin gizli bir malzemesi vardı: insan eti. Çok sevdiği oğlunun orduya katılmasından sonra oğlunu koruyabilmek için insan kurban etmesi gerektiğine inanıyordu. 1939-1940 yıllarında Correggio, İtalya da 3 kadın öldürmüştür. Kurbanlarını baltayla öldürmeden önce bir bardak şarap içirip onları uyuşturuyordu. Daha sonra da etlerini arkadaşlarına ve ailesine yedirdiği keklere ve yaptığı sabunlara katıyordu.

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !