Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Akıllı Kadınların İlişkilerinde Yapmadıkları 15 Şey

Akıllı Kadınların İlişkilerinde Yapmadıkları 15 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Her ilişki beraberinde kendine özgü özellikler getirir ancak ilişkilerde olgunluktan uzak olduğu evrensel olan bazı davranışlar vardır. Bu yazımızda olgun kadınların ilişkilerinde kaçındıkları davranışlardan bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.

Diğer ilişkilerini kurban etmezler.

Çoğu insan romantik bir ilişki içindeyken ailelerini ve diğer arkadaşlarını ihmal eder, onlardan kopar. Bu durum yeni bir ilişkinin başlangıcındayken anlaşılabilir olsa da arkadaşlarınızın ve ailenizin sevgilinizden çok daha uzun zamandır yanınızda olduğunu unutmamalısınız. Olgun kadınlar ilişkileri arasında denge kurabilirler.

Partnerlerine teşekkür etmeyi unutmazlar.

Uzun süren bir ilişki içindeyken küçük şeyleri takdir etmek zamanla daha kolay unutulur hale gelebilir. Olgun kadınlar partnerlerinin onlar için bir hediye olduğunun farkındadırlar ve büyük, küçük tüm ayrıntılar için teşekkür etmeyi akıllarından çıkarmazlar.

Finansal bağımsızlıklarından fedakarlık etmezler.

Partneriniz ne kadar varlıklı olursa olsun finansal bağımsızlığınızdan tamamen feragat etmek aslında bireysel bağımsızlığınızdan vazgeçmek demektir. Finansal bağımsızlıklarından vazgeçmeyen olgun kadınlar her zaman bu durumun getirdiği haklı gururu ve mutluluğu üzerlerinde taşırlar.

Partnerlerinin kötü yanlarına odaklanmazlar.

Olgun kadınlar sevgililerinin kötü özelliklerindense iyi özelliklerine odaklanırlar. Kusurları ve eksiklikleri eleştirip, yargılamak yerine insanların eksiklikleri olabileceğini anlarlar.

Hayallerinden vazgeçmezler.

Olgun kadınlar ilişkilerin tarafların hayallerini desteklemesi gerektiğini bilirler. Onlar için iyi ilişki hayal kurmayı sürdürebildikleri ilişkidir. Hayallerinden vazgeçmelerine neden olursa o ilişki mutsuzluk kaynağı olmaya başlar.

Kendi mutluluk anlayışlarının var olan tek anlayış olmadığını bilirler.

Herkesin farklı bir mutluluk algısı olduğunun farkındadırlar. Partnerlerinin isteklerine önem verirler. Onu mutlu edecek şey hakkında kendine göre varsayımlarda bulunmak yerine gerçekten partnerinin isteklerini dikkate alırlar.

Özsaygılarından taviz vermezler.

Bir ilişki yaşarken değişmeniz çok olasıdır ancak ilişkinin özsaygınızı elinizden almasına izin vermemelisiniz. Olgun kadınlar partnerlerinin kendilerini küçümsemelerine izin vermezler. Özsaygılarını korurlar.

“Seni seviyorum” sözünü hafife almazlar.

Olgun kadınlar bu iki sözcüğü ilişkilerinde sıradanlaştırmazlar. İfade ettiği anlama gereken önemi verirler. İlişkileri ne kadar uzun süredir devam ediyor olsa da partnerlerine olan sevgilerinin ifadesini göstermeyi bilirler.

Mutluluklarından vazgeçmezler.

Mutluluğun ne kadar önemli olduğunu bilirler ve ilişkilerinde mutlu değillerse o ilişkiyi yaşamamaları gerektiğini bilirler. Partnerlerinin mutluluklarının bir parçası olduğunu bilirler.

Her an partnerleriyle iletişim halinde olmak zorunda olmadıklarını bilirler.

Olgun kadınlar çiftlerin birey olarak yoğun hayatları olabileceğini anlarlar. Yanlarında değilken de sevgililerine güvenirler ayrı oldukları her dakikayı sevgililerine mesaj atarak geçirmezler.

İlişkideki tüm kararları partnerlerine bırakmazlar.

Olgun bir ilişkide iki taraf da birbirinin kararlarına saygı göstermelidir. İlişkideki ortak kararları büyük ya da küçük diye ayırmaksızın birbirlerinin fikirlerini dinleyerek almalıdırlar.

İlişkilerini tüm dünyayla paylaşmazlar.

Olgun kadınlar ilişkilerinin kendileri ve partnerleri arasında yaşanması gerktiğini, özel olduğunu bilirler. Problemlerini, yaşadıklarını, mutlu ya da mutsuz tüm anlarını sosyal medyada paylaşmak yerine bazı şeyleri iki kişi yaşamanın değerini bilirler.

Özgürlüklerinden vazgeçmezler.

İlişki yaşıyor da olsalar bazen kendilerine zaman ayırmaları gerektiğini bilirler. İlişkide sorun olmasa bile her kişinin kendi özgürlükleri olmalıdır ve yalnız zaman geçirebilmelidirler.

Partnerlerinin başarılarını gölgelemezler.

Olgun kadınlar birini sevmenin onu mutluluğunu istemek demek olduğunu bilirler. Partnerlerinin mutluluğunu desteklemek adına onların başarılarını beraber kutlarlar. Bencil sebeplerle sevgililerinin başarılarını gölgelemeye çalışmazlar.

Kimliklerinden vazgeçmezler.

Yeni bir ilişkiye başlarken partnerinizin ilgi alanlarıyla hobileriyle alakadar olmanız çok doğaldır. Hatta bunları beraber yapmak çok eğlenceli de olur. Olgun kadınlar partnerlerinin ilgi alanlarına özen gösterirken kendilerininkinden vazgeçmezler.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !