Buradasın Ankara Psikolog » Film ve Kitap Önerileri » Aklınızla Alay Eden 10 İlgi Çekici Film

Aklınızla Alay Eden 10 İlgi Çekici Film

Yazar: Ankara Psikolog

İzledikten sonra aklınızda soru işaretleri bırakan, aklınızdan kolay kolay çıkmayan filmleri sevenlerdenseniz bu liste tam size göre.

Exam (Sınav)

1

Herkesin hayalini kurduğu bir iş için sınava girmeye hak kazanmış 8 yabancı. Hepsi aynı odada, aynı sürede sınav olacak ve yalnızca biri sınavı geçecek. Hepsi yalnızca tek bir soru cevaplayacak. Peki, soru ne?

The Best Offer (En İyi Teklif)

2

Günün birinde gizemli bir kadın elindeki esere teklifte bulunması için bir sanat uzmanına yalvarır. Film boyunca bir şeylere yaklaştığınızı düşünürsünüz ancak hiç de öyle olmaz. Bu film bittikten sonra da zihninizi meşgul etmeye devam edecek.

Now You See Me (Sihirbazlar Çetesi)

3

İnanılmaz soygunlara imza atan bir illüzyonist grubu… Filmin hızlı temposu bazı detayları kaçırmanıza sebep oluyor ve film boyunca odaklandıklarınız bazı şeyleri gözden kaçırmanız anlamına gelebilir vurgusu yapılıyor. Sonuca adım adım yaklaştıkça daha fazla dikkat vermelisiniz.

Who Am I (Ben Kimim)

4

Eğer Fight Clubfilmini seviyorsanız bu filmi de beğeneceğinizi düşünüyoruz. Ana karakter genç bir bilgisayar dehası ama gerçek hayatta ‘Hiç kimse’. Hayatı bilgisayar korsanı bir grupla tanışınca baştan aşağı değişecektir.

All Good Things (Güzel Günler)

5

Gizemli bir şekilde kayıplara karışma, geçmişin sırları, entrikalar ve romantizm. Hepsi bu ilginç filmde bir araya geliyor ve filmi izlerken hiç tahmin edemeyeceğiniz noktalara geliyorsunuz.

The Double (Öteki)

6

Dostoyevski’nin romanından beyazperdeye uyarlanan film bir adamın hayatının kendisine fiziksel olarak tıpatıp benzeyen bir adam tarafından çalınışını konu alıyor.

Timecrimes (Suç Zamanı)

7

Sıradan bir hayat süren bir adamın ormanda bir zaman makinesi bulmasıyla karışan hayatı. Zaman yolculuğuna farklı bir bakış açısı sunan İspanyol yapımı etkileyici bir film.

Gone Girl (Kayıp Kız)

8

Kadın erkek ilişkilerinin ne kadar zorlaşabileceğini gösteren bir gerilim filmi. Ansızın ortadan kaybolan bir kadın ve onun kayboluşunun ardındaki gizemi çözmek ve onu bulmak zorunda olan bir koca…

Cube (Küp)

9

Tehlikelerle dolu garip bir yere hapsedilen insanların buradan kurtulmaya çalışmalarının hikayesini anlatan bir film.

Ex Machina

10

Gizemli, sırlarla ve teknolojiyle dolu bir film. Kendini bir hafta boyunca bir yapay zekanın test edileceği  deneyin içinde bulan bir yazılım uzmanı. Filmdeki akıl oyununun kazananı kim olacak?

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !