Buradasın Ankara Psikolog » Çocuk Psikolojisi » Annelere Kızlarıyla Bağ Kurmalarına Yardımcı Olacak 5 Aktivite Önerisi

Annelere Kızlarıyla Bağ Kurmalarına Yardımcı Olacak 5 Aktivite Önerisi

Yazar: Ankara Psikolog

Yoğun hayatlar ve ergenlik bunalımları çocuğunla kaliteli zaman geçirmenizi engelliyor olabilir. Her ne kadar yalnız kalmak isteseler de kız çocukları özellikle anneleriyle eğlenceli zaman geçirmek isterler. Annelerin bu iki durum arasında bir denge yakalaması gerekmektedir. Size önereceğimiz bu aktivitelerin kızınızla aranızda sağlam bir bağ kurulmasını kolaylaştıracağını umuyoruz ve şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz.

Beraber form tutun

Kızınızla beraber ikinizin de ilginizi çekecek bir spor aktivitesi bulabilirsiniz; pilates, dans, yoga, taekwondo… Seçeneklerinizi beraber değerlendirip birlikte derslere gidin. Bu şekilde gitmeyi dört gözle beklediğiniz, hakkında konuşabileceğiniz bir aktiviteniz olmuş olur. Hem sağlıklı kalır hem de aranızdaki bağı güçlendirebilirsiniz.

Beraber okulu asın. 😉

Eğer hafta sonu beraber vakit geçiremiyorsanız hafta içi kendinize zaman yaratmaya çalışın. Hatta arada bir okulu asarak günü kızınızla beraber geçirin. Güzel bir öğle yemeği üstüne sinema ya da alışveriş. Tabi ki okula gitmemek sıkça tekrarlanmaması gereken bir durum olduğu için bu etkinliği gerçekleştirme sıklığınızı kontrol altında tutmalısınız J

Günübirlik gezilere çıkın.

Ergenlik çağındaki çocuklar yolculuk esnasında konuşmaya açık olabilirler. Yolculuk sırasında kızınızla yaptığınız konuşmaları belki de hiçbir etkinlikte bulamayabilirsiniz. Yalnızca ikinizin olduğu bir gezi planı size bağ kurmak konusunda çok yardımcı olacağı gibi aynı zamanda da yeni yerler görmek sizi keyiflendirecektir.

Beraber gönüllü işler yapın.

Gönüllü işler yapmak yalnız olsanız dahi çok huzur veren bir aktivitedir. Bir de kızınızla beraber yaptığınızı düşünecek olursak birlikte vakit geçirmenin daha güzel bir halini düşünemiyoruz bile. Çoğu insan farkında olmasa da yaşadığı çevrede destek olabileceği bir çok proje vardır. siz gönüllü bir aktiviteye katılarak hem farkındalığınızı arttırabilir hem de kızınızla daha özel bir bağ yaratabilirsiniz.

Yaratıcılığınızı ön plana çıkarın.

Kızınızın da sizin de hoşlanacağınız yaratıcılık gerektiren bir hobi keşfedin. Böylece hem birbirinizin ilgi alanları ve kişiliği hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak hem de çok eğleneceksiniz. Kızınız sizinle geçireceği vakti iple çekecek ve ilişkinizin kalitesi günden güne artacaktır.

Bunların dışında birbirinizin ilgilerini gözeterek yapacağınız her aktivite ilişkinize iyi gelecektir. İmkanlarınız el verdiği ölçüde çocuklarınızla özel zaman geçirmeye dikkat ederseniz daha güçlü bağlar kurabilirsiniz.

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !