Buradasın Ankara Psikolog » Kişisel Gelişim Ve Yaşam Koçluğu » Arkadaşınız Sizinle Barışmak İstemiyorsa Ne Yapabilirsiniz?

Arkadaşınız Sizinle Barışmak İstemiyorsa Ne Yapabilirsiniz?

Yazar: Ankara Psikolog

Hayat boyu birçok arkadaşlığımız olur, bunlardan kimisi yaşam boyu sürer kimisinde anlaşmazlıklar yaşarız arkadaşlığımız biter. Biten bir arkadaşlık ardından iki taraf da bir şey yapmak istemezse barışmak gündeme gelmez ancak kişilerden biri tekrar arkadaş olmak isteyebilir.

Bir kişinin barışmak  istemesi işleri düzeltmeye yetmeyebilir yine de… Peki, sizinle barışmak istemeyen bir arkadaşınız varsa ne yapabilirsiniz, bu durumu tersine çevirmek mümkün müdür? Hep beraber öğrenebiliriz…

arkadaşlar barışmak

 

Arkadaşlığınızı ve davranışlarınızı gözden geçirin.

İyi bir arkadaşlığınız olduğunu düşünüyordunuz ama arkadaşınız sizinle arayı düzeltmeye bir türlü yanaşmıyorsa öncelikle ilişkinizi gözden geçirmelisiniz. Arkadaşlığınız sürerken ne kadar kaliteliydi, sizi ne kadar memnun ediyordu? Bunun yanında kendi davranışlarınızı da incelemelisiniz. Belki bilinçli olmadan kırıcı davranışlarda bulunmuş, arkadaşlığınıza gerekli özeni göstermemiş olabilirsiniz. Bazen insanlar zor zamanlar yaşarlar ve arkadaşlar bu durumlara adapte olamazlarsa ilişkileri zarar görebilir.

Arkadaşınızın onu ne kadar önemsediğinizi bilmesini sağlayın

Siz arkadaşınızı çok önemsediğinizden emin olabilirsiniz ama insanlar bunu daha çok duymak isteyebilirler. Eğer arkadaşınız kendini geri çekiyor ve sizinle barışmak istemiyorsa ona sizin için ne kadar önemli olduğunu söyleyin.

Arkadaşınızı konuşmaya davet edin.

Arkadaşınızı aradınız, yazdınız ve konuşmaya çalıştınız ama pek de bir gelişme göremediyseniz bir adım daha atıp durumunuzu konuşmaya çağırın onu. İlişkilerde bu konuşmalar çoğu kez yapılmadığı için ilişkiler olması gerekenden erken bitebiliyor. Karşılıklı konuşarak kendinize ve arkadaşınıza içini dökme fırsatı vermiş olursunuz. Hatalıysanız özür dileme şansı bulur kendinizi herhangi bir iletişim kanalında olduğundan daha iyi ifade edebilirsiniz. Arkadaşınız sözlerinizin yanında mimik ve jestlerinize de bakarak içtenliğinizi anlayabilir.

 

Tüm bunların sonunda barışmasanız bile sevdiğiniz bir arkadaşınıza size ne anlam ifade ettiğini, gerçek duygularınızı, pişmanlıklarınızı anlatma şansı yakalamış olursunuz. Ama umudumuz barışmanız yönünde.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

3 Yorumlar

seray 02 Mart 2017 - 13:50

ben arkadışıma bir hata yaptımm ve o bana küstü ve benimle barışmıyo. bizim sınıfa yeni bir kız gelmişti hep yalnız takılıyodu ve arkadaşım benle barışmak istiyor ama o kız izin vermiyor. ayrıca arkadaşımla bizim birikte yaptıklarımızı gözüme bakarak aynısı yapıyor ve deli oluyorum burda ben ne yapmalıyım

Cevapla
seray seray 02 Mart 2017 - 13:51

ben arkadışıma bir hata yaptımm ve o bana küstü ve benimle barışmıyo. bizim sınıfa yeni bir kız gelmişti hep yalnız takılıyodu ve arkadaşım benle barışmak istiyor ama o kız izin vermiyor. ayrıca arkadaşımla bizim birikte yaptıklarımızı gözüme bakarak aynısı yapıyor ve deli oluyorum burda ben ne yapmalıyım

Cevapla
Öykü 10 Mart 2018 - 16:48

Bence görmezden gel ve sende gül tek kalma 1 gün dene ile yaramadıysa hediye al hediye paketinin içine bizim arkadaşlığımızın hayrına beni affet

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !