Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Aşkın Gündelik Halini Gösteren 8 Sıcacık İllüstrasyon

Aşkın Gündelik Halini Gösteren 8 Sıcacık İllüstrasyon

Yazar: Ankara Psikolog

Aşk cümlelere dökülemez derler. Birisine sırılsıklam âşık olduğunuzda bunu başkalarına anlatmak için sözcükler yetersiz gelir.

Nidhi Chanani isimli bir sanatçı bunu bildiğinden, iki karakter arasındaki tutkulu bir aşkın hallerini illüstrasyonlara dökmüş.

İşte size hayatı paylaşan iki aşığın, iki ruh arkadaşının birbirinden güzel çizimleri

Aşk, tek başınıza yapacağınız şeyleri bile beraber yapmaktır.

1

Burada iki aşk kuşu, iki ayrı kitabı okusalar bile birbirlerinin yanından ayrılmıyorlar. Dikkatlerini ayrı ayrı kitaplara vermiş olabilirler. Ama kitabı dip dibe okuyarak, her ikisi de kitabın içindeki maceralara beraber atılıyor gibiler.

Aşk, kendini ifade etme biçimidir.

2

Duyamıyor olabilirsiniz ama şu an resimdeki erkek, sevgilisinin en çok sevdiği şarkıyı söylüyor. Bunu kalabalığın önünde yapsaydı çok gergin olabilirdi. Ama yıldızlı bir gecede, sevdiğinin gözlerine bakarak şarkısını söylerken ne yanlış bastığı notaları ne de kötü sesini umursuyor.

Aşk, doğada beraber olmaktır.

3

Eminiz ki bu çocuk daha önce sevgilisinden başka kimseyle pikniğe gitmemiştir. Aşk bize daha önce hiç yapmadığımız şeyleri yaptırır. Koltuğumuzun altına bir battaniye, sepetimize karpuz aldırır ve hafif esintili bir bahar gününde sevdiğimizle ömür boyu unutamayacağımız tatlı bir anı yaşatır.

Aşk, birbirinize yepyeni şeyler öğretmektir.

4

“Karım ve ben birbirimizden sürekli yeni bir şeyler öğreniriz. Ben ona sporla ilgili anlamsız kuralları, bilgileri öğretirim; o da bana kurabiye yapmayı, Tanrı’yı öğretir. 7 yıl olmasına rağmen hala birbirimizden öğrenecek çok şeyimiz var.”

Aşk, beraber genç kalmaktır.

5

Yaşınızın hiçbir önemi yok, aşk içinizdeki çocuğu canlı tutar. Sevgilinizle beraberken aptallaşabilir, kendinizi komik duruma düşürebilir ve 5 yaşındaki bir çocuk gibi davranabilirsiniz. En güzeli ise bunlar için sizi yargılamak yerine sizinle eğlenen bir insanın karşınızda olduğunu bilmektir.

Aşk, ilgi alanlarınızı paylaşmaktır.

6

Çok farklı müzik zevkleriniz veya hobileriniz olabilir. Ama ruh eşinizin hoşuna giden şeyleri beraber yapmak, sevgilinizin sevdiği müziği beraber izlemek sizi her zaman iyi hissettirir. Âşık olunca ikinizin de ilgi alanları birbirine karışır ve bir bütün olursunuz.

Aşk, rahatsızken beraber rahatlamaktır.

7

Yağmur altında şemsiyesiz kaldığınız zaman ne kadar şanssız olduğunuzu düşünüp üzülürsünüz. Ama resimdekilere bakın. Onlar da mutsuz olmayı, üzülmeyi seçebilirlerdi. Fakat böylesi bir durumu unutulmaz bir hatıraya çeviriyorlar. Zor zamanlarınızda yanınızda birinin olması size her şeyi daha güzel yapacaktır.

Aşk, birlikte yaşlanmaktır.

8

Acı tatlı yaşanan onca şeyin sonunda, bu çift 30 yıl önce birbirlerine nasıl âşıksa şimdi de öyle âşıklar. Onlar sevgilerini karşıdakine göstermekten hiç vazgeçmediler. Âşıkken, sevdiğinizle geçirdiğiniz her saniyenin çok önemli olduğunu bilirsiniz.

Kaynak: http://www.lifehack.org/306499/these-8-illustrations-will-show-you-what-everyday-love

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !