Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Aşkın Karanlık Yüzü: Aşık Seri Katiller

Aşkın Karanlık Yüzü: Aşık Seri Katiller

Yazar: Ankara Psikolog

Daha önce seri katillerle ilgili içerikler paylaşmıştık, bu içeriğimiz de seri katillerle ilgili ancak öncekilerden bir farkları var. Bu yazıda bahsedeceğimiz katiller sevgililer ve cinayetlerini çift olarak işliyorlar.

Ian Brady ve Myra Hindley (1963-1965)

1

“Aylar içinde Brady beni Tanrı’nın olmadığına inandırmıştı. Sahip olduğu ikna gücüyle beni dünyanın düz olduğuna, ayın peynirden yapıldığına ve güneşin batıdan doğduğuna da inandırabilirdi.” Hindley, 1979

2

Brady ve Hindley 1963 ile 1965 yılları arasında Moors cinayetleri olarak da bilinen cinayetlerin failleridir. Cinayetlerinin bu ismi almasının sebebi 3 kurbanlarının SaddlewortMoor civarında gömülü olmasıdır. İki cani aşığın yaşları 10 ile 17 arasında değişen en az 5 kurbanı olduğu bilinmektedir. Kurbanlarını kaçırıp evlerine götürdükten sonra tecavüz ve işkence edip öldürdükleri bilinmektedir. İki katil Hindley’in kardeşinin eşi tarafından polise ihbar edilmiş ve yakalanmışlardır. Myra hapishanede ölmüş, Ian ise sonradan akıl hastanesine yatırılmıştır.

3

Fred ve Rose West (1963-1987)

4

Rose’un ilk kurbanı Fred’in ilk eşinden olan kızı Catherine Costello’dur. Eski eşi de Fred tarafından öldürülmüştür. Fred hırsızlıktan hapiste yatıp çıktıktan sonra kızlarına tecavüz etmiştir, ayrıca Rose’u fahişelik yapması için yönlendirmiştir. İki katilin kurbanları genellikle 14 yaşından 20li yaşların başına kadar olan beyaz kadınlardır. Kurbanlarını iş teklif ederek kandıran çiftin toplamda 11 kadına işkence ve tecavüz edip öldürdüğü ve ardından parçalara ayırıp yaktığı bilinmektedir. 1994 yılında bahçelerinde gömülü bedenlerin bulunmasıyla yakalanmışlardır. 1995 yılında Fred kendini asmıştır Rose is müebbet hapse mahkum edilmiştir.

Undated handout photo of Fred and Rosemary West and their home 25 Cromwell Street in Gloucester, where the Wests buried nine of their victims.  The house was was bulldozed in October 1996. See PA Story CRIME Soham.  PA Photo.

Charlene ve Gerald Gallego (1978-1980)

6

Charlene ve Greald problemli çocuklu dönemi yaşamış bir çift, evliliklerinde de birçok sorun yaşayan çiftin en büyük sorunu Gerald’ın yaşadığı cinsel sorunlar olmuş. Charlene, onu aldatırken Gerald’a yakalanmış ve bu ardından yaşanacak tüm suçların başlangıcı olmuştur. Kocasının tamamen kontrol ettiği kadın genç kızları kandırarak yanına çekmeye başlamış ve kızları kaçırarak seks kölesi haline getirmişler. Kızlara tecavüz ettikten sonra öldürüp Sierra Nevada Dağlarına cesetlerini atan çift Gerald’ın dikkatsizlikleri yüzünden polis tarafından takip edilmiş ve yakalanmıştır. 10 kurbanları olduğunu itiraf eden çift mahkemeye çıkarılmış; Charlene 16 yıl hapis cezası alırken, Gerald idam cezasına çarptırılmıştır. Gerald’ın cezası uygulanamadan idam cezası yasaklandıysa da katil 2 yıl sonra kanserden ölmüştür.

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !