Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Asla Meslek Sahibi Olmamanız İçin 7 Neden

Asla Meslek Sahibi Olmamanız İçin 7 Neden

Yazar: Ankara Psikolog

Hep nasıl kariyer yapacağımızı, başarı için neler yapmamız gerektiğini, hangi meslekte ilerlememiz gerektiğini düşünüyoruz. Peki ya tersten düşünürsek? Meslek sahibi olmazsak hayatımız nasıl olurdu? İşte size 7 maddede meslek sahibi olmasaydık..

1.Her zaman “serbest zaman”

İşiniz olmadığında mesai saati diye bir şey olmaz. Tüm vakit size kalır ve bu sürede dilediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

2.Özgürlüğünüz sizin ellerinizde

İş sahibi olmak demek özgürlüklerinizi kısıtlamak demektir. Haftada 40-50 saatlik bir süreye iş için harcamak demek eğlenceden, arkadaşlarınızdan, hobilerinizden uzak kalmak demektir. İşiniz olmadığında bunların hepsini rahatça yapabilirsiniz.

3.Dengesiz gelir

İşiniz olmasa da hayatınızı devam ettirebilmek için yine paraya ihtiyacınız var. Bu da demek oluyor ki yaratıcılığınızı kullanıp bir şekilde para kazanmanın yolunu bulmalısınız. Bu süre boyunca sabit bir gelirinizin olmaması sizin için çok heyecanlı bir deneyim olacaktır.

4.Patron yok

İşinizi olmadığında size sürekli emirler verecek, üstünüzde olduğu için sizi ezecek kimse olmayacaktır. Kendi kendinizin patronu olacaksınız. Kimseye hesap vermek zorunda kalmayacaksınız.

5.Daha fazla para için hırpalanmayacaksınız

İşiniz olduğunda maaş zammı alabilmek için ya atlamanız gereken kariyer basamakları ya da daha ağır bir iş yükü vardır. Ama şimdi işiniz olmadığına göre daha fazla para kazanmak için yaratıcılığınızı kullanacaksınız.

6.Yeni bir sosyal çevre

Çalıştığınızda zamanınızın çoğunu sürekli yüzünü görmek olduğunuz iş arkadaşlarınızla geçirirsiniz. Ama bir işinizin olmaması demek, gireceğiniz yeni sosyal çevreler ve tanıyacağınız yeni yüzler anlamına gelir.

7.Köleliğe son

Özellikle büyük şirketler için çalışmak bugün köleliğin modern halidir. Sizden her zaman daha fazlası beklenecek, iş için daha fazla zaman ayırmanız istenecektir. İşiniz olmadığına göre her istediğinizi sadece kendiniz için yapabileceksiniz.

Kaynak: http://higherperspectives.com/never-get-a-job/

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !