Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Bir Erkekten Tavsiyeler: Karımı Nasıl Mutlu Ediyorum?

Bir Erkekten Tavsiyeler: Karımı Nasıl Mutlu Ediyorum?

Yazar: Ankara Psikolog

Mutlu bir evlilik eşinizi mutlu ettiğiniz sürece mümkündür, diyor Troy Stoneking isimli adam. 25 yılı aşmış evliliğinde küçük şeylerin değerini bilmeyi öğrendiğini, hataları olsa da elinden geleni en iyi şekilde yapmaya çalıştığını söyleyen bir koca. Ona göre ilişkisi mükemmel ve eşi ona olan sevgisinden asla şüphe etmiyor. Troy mutlu evliliğini korumak için yaptığı şeyleri şöyle sıralıyor:

Ev işlerini yapıyorum.

ev işlerine yapan erkek

Bulaşık makinesini boşaltmak ya da çamaşırlara yardım etmek o kadar da zor bir şey değil. Bunları yaparak evimizdeki işlere benim de ortak olduğumu karıma gösteriyorum.

Öncelikle onun ihtiyaçlarına odaklanıyorum.

mükemmel koca

Evliliğimiz boyunca her zaman kendi isteklerimden önce onunkileri sordum. Zor bir şey değildi, birini gerçekten önemsediğinizde kolaylıkla yaptığınız bir şey.

Onu düzeltmeye çalışmadan dinledim.

hayallerini destekliyorum

Benimle bir şeyleri paylaşmak istediğinde sadece oturdum ve onu dinledim. Duygularını ve düşüncelerini daha derinden keşfetmesi için sorular da sordum ama o benden istemediği sürece sorunlarını çözmeye ya da yanlışları düzeltmeye çalışmadım. Başlangıçta hatalarım oldu ama zamanla iyi bir dinleyici olmayı öğrendim.

Ona karşı her zaman kibar oldum.

kibar sevgili

Karıma hiçbir zaman sesimi yükseltmedim, beni asla bir tehdit olarak algılamasına izin veremezdim. Anlaşmazlık yaşadığımızda duygularımın hareketlerimi ve ses tonumu yönetmesine izin vermiyorum. Böyle zamanlarda aklımda sadece karımı ne kadar çok sevdiğim oluyor.

Ona iltifat ediyorum.

dinleyen sevgili

Saçını kestirdiğinde ya da yeni bir kıyafet aldığında fark edip ona iltifat etmeyi seviyorum. Onun yaptığı ve benim sevdiğim şeyleri söylemekten geri durmuyorum. Bana ne ifade ettiğini bilmesi için elimden geleni yapıyorum, onu çıkarım yapmaya zorlamıyorum ve sözcüklerimi kullanıyorum.

Sorumluluk alıyorum.

mükemmel sevgili

Evlilik sorumlulukları paylaşmak anlamına geliyor. Eğer evde yapılması gereken bir şey varsa ve bu benim sorumluluğumdaysa, onu yerine getiriyorum. Kendi sorumluluklarımı asla karıma yüklemiyorum.

Her zaman fikrini alıyorum.

tumblr_lnby87iSIW1qfv7f0o1_500_large

Hayatım boyunca zor kararlar vermem gereken anlar oldu ve her seferinde karımın fikrini aldım. Olaylara çoğu zaman benden daha farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor ve bana çok yardımcı oluyor. Onun tavsiyeleri benim için her zaman çok değerli.

Hayallerini destekliyorum.

tutkulu

Evliliğimiz süresince karımın asla hayallerinden vazgeçmemesini istedim. Onu her zaman destekledim.

Onu sevdiğimi söyledim.

8

Hem de hiç sıkılmadan, her gün, bazen günde birkaç kez… Bu cümle asla gücünü kaybetmedi ve ben her seferinde içtenlikle söyledim.

 

Ben tüm bunları yaparken o da bana aynı şekilde karşılık verdi. Birbirimizi her zaman önceliğimiz yaptık ve evliliğimize 25 yıl boyunca böyle bağlı kaldık.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !