Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Bir Kadını Etkilemek İçin Yapmamanız Geren 10 Şey

Bir Kadını Etkilemek İçin Yapmamanız Geren 10 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Beğendiğiniz kadını etkilemek, dikkatini çekmek, onun da sizden hoşlanmasını sağlamaya çalışmanızda hiçbir sorun yok. ancak bir kadını etkilemek için içten olmayan tavırlar içine giriyorsanız orda durun! Ne olursa olsun dürüstlüğü elden bırakmayın ve gerçek sizi gizlemeyin. Bir kadını etkilemek için bunları yapmayın:

Benzer ilgileriniz ve hobileriniz varmış gibi davranmak

Birisiyle ilgilendiğinizde, görüşmeye başladığınızda benzer noktalarda buluşmak isteyebilirsiniz. Fakat sırf onu etkilemek için sahte hobiler uydurmamalısınız. Eğer sevmiyorsanız onunla müzeye gitmek zorunda değilsiniz mesela. Çünkü eninde sonunda sahte benzerlikleriniz ortaya çıkıp sorun olacaktır.

Zenginliğiniz, gücünüz, başarınız vb ile övünmeyin.

Sizi beğenmesi için sürekli kendinizden bahsedip kendinizi övmeyin. Bir noktadan sonra abartmaya başlayabileceğiniz gibi karşınızdakini kendinizden soğutabilirsiniz de.

Onu kıskandırmaya çalışmayın.

Sırf dikkat çekmek için onun karşısında başka kişilerle flört etmeyin. Bunu yaparak kendinize faydadan çok zarar getirirsiniz. Sizi gerçekten hayatında isteyen bir kadın bu davranışınız sonrasında hakkınızda yanlış izlenimlere kapılabilir ve sizden uzaklaşabilir.

Arabanızı hız limitinin üzerinde sürüp, yüksek seste müzik açarak sürmeyin.

Bu davranışınız mutlaka dikkat çekecektir ancak iyi bir yönde değil. Hele de etkilemeye çalıştığınız kadın arabanın içinde sizinle birlikteyse onu çok fazla rahatsız edebilirsiniz. O günden sonra sizinle tekrar randevulaşmak istememesi çok olasıdır.

Onu memnun etmek için abartılı davranmayın.

Kadınlar anlattıklarınızın abartılı olduğunu düşündüklerinde size blöf yapabilirler. Siz buna kanar abarttıkça abartırsanız işler istediğiniz gibi yürümez. Beğendiğiniz kadının yanında atmanız gereken en doğru adım en samimi tavrınızı takınmanız olacaktır.

Bu zamana kadar kaç kişiyle birlikte olduğunuzu anlatmayın.

Kimse sürekli kendinden önceki kişiler hakkında konuşulmasından zevk almaz. Hele ki birlikte olduğu kadınların sayısıyla övünen bir erkek olursanız sahip olduğunuz şansı epeyce düşürürsünüz.

Başkalarının sizin peşinizden koştuğundan bahsetmeyin.

Gerçekten öyle olsa bile bunu yapmayın. “Herkes benim peşimde!” tavrınız  karşınızdaki kadının sizden soğumasına ve “O zaman onlardan biriyle ol.” demesine  neden olabilir. Kadını kızdırmayın.

İltifatlarınızı abartmayın.

Vakit geçirdiğiniz süre boyunca onlarca kes ne kadar güzel, seksi, tatlı, sevimli, akıllı, çekici vs söylemeyin. Ne kadar çok söylerseniz güzel sözleriniz etkisini o kadar yitirecek ve inandırıcı gelmeyecektir.

Başka bir kadın hakkında atıp tutmayın.

Söyledikleriniz doğru bile olsa bir başkasının dedikodusunu hoşlandığınız kadınla yapmamalısınız. her kadın karşısındaki erkeğin insanlara karşı duyarlı ve kaba yorumlar yapmayan birisi olmasını ister.

Yalan söylemeyin.

En net maddeyi sona sakladık. Yalan söylediniz diyelim ve bir ilişkiye başladınız, söylediğiniz o yalan eninde sonunda ortaya çıkar. Doğanın kanunu bu. O yüzden lütfen en başından dürüstlükle hareket edin.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !