Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Bir Narsisistle Çıktığınızın 5 Kanıtı

Bir Narsisistle Çıktığınızın 5 Kanıtı

Yazar: Ankara Psikolog

Bir narsisitle çıktığınızı nasıl anlarsınız? Bu yazımızda narsisist partnerlerin özelliklerini derledik:

Bir Narsisistle Çıktığınızın 5 Kanıtı

Sadece kendilerinden konuşurlar.

Bir narsisistle beraber olduğunuzu anlatacak en belirgin işaret budur. Sadece kendilerinden konuşurlar. Konuyu ne kadar farklı yerlere getirirseniz getirin mutlaka kendileriyle ilişkilendirerek size kendilerinden bahsederler.

 Yaptıkları işin içindedirler.

Yaptığınız iş ile ilgili hevesli olmak güzeldir fakat narsisistler bazen kendilerini işin içine çok fazla kaptırabilmekte, başka şey görememektedirler.

 Sahte bir imaj yaratırlar.

Narsisist kişiler aslında derinlerde çok ciddi kişisel meseleleri olan, güvenli bağlanma ve özgüvene ilgili sorunları olsa da böyle şeyler yaşamıyorlarmış gibi gösteren kişilerdir. Bu yüzden dışarıya özgüvenli ve güçlü bir görüntü verebilmek adına hayatlarındaki en ufak detayları bile kontrol ederler.

 Gerçekleri değiştirirler.

Narsisistler, kişiliklerine veya yaşamlarına uysun diye birçok gerçekliği istedikleri gibi manipüle ederler. Olan şeyleri süslerler ve hikâyeye kendi benliklerini okşayacak detaylar eklerler.

 İşin ehlidirler.

Günün sonunda narsisistler kendilerinin her şeyde iyi olduklarını düşünürler, çünkü başka türlü oldukları daha önce hiç onlara söylenmemiştir. Bir narsisistin sizi oyuncak gibi kullanıp, her istediğini yaptırmasına izin vermeden bunları bilmek sizin işinize gelecektir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !