Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Birisinden Hoşlandığınızı Fark Ettirmenin 20 Yolu

Birisinden Hoşlandığınızı Fark Ettirmenin 20 Yolu

Yazar: Ankara Psikolog

Hepimiz birinden hoşlanırken bazen bu durumu karşı tarafa nasıl hissettireceğimiz konusunda tereddütler yaşarız. Üşenmedik ve sizler için birinden hoşlandığınızı karşı tarafa fark ettirmenin 20 yolunu derledik 🙂

1.Onunla konuşun

dialog

Her şeyden önce birinden hoşlanıyorsanız eğer gidin ve onunla konuşun! Eğer dışarda gördüğünüz birini beğendiyseniz merhaba diyebilirsiniz. Bunu yapmazsanız zaten başarılı olamayacaksınız. Hem kim bilir belki de ortaya çıkacak sonuçlar çok şaşırtıcı olacak.

2.Ona “yanlışlıkla” dokunun

dokunmak

Hoşlandığınz insana dokunmanın kurnazca yollarını keşfedin. Mesela ona bir soru sorarken omzuna dokunabilir ya da yaptığı bir şakaya gülerken yavaşça koluna vurabilirsiniz. Çünkü birisine dokunmak bazen ona karşı duyduğunuz çekimi sözcüklerle anlatmaktan daha kolaydır ve karşınızdaki bu durumu daha çabuk farkedebilir.

3.Şakalarına gülün

gülümsemek

Bu durum birkaç nedenden dolayı size avantaj sağlar. İlk olarak sizin eğlenceli bir insan olduğunuzu gösterir ki çoğu insan partnerinde bu özelliği arar. İkincisi bu durum şakayı yapan kişiyi iyi hissettirir. Ve son olarak ilişkinizi sürdürebilmeniz için olumlu bir ortam oluşturur.

4.Ona yardımcı olun

yardim etmek

Hoşlandığınız insana yaşadığı zor bir durum karşısında yardım etmenin bir yolunu bulun. Çünkü bu şekilde onu önemsediğinizi gösterirsiniz ve daha anlamlı bir ilişki oluşturmanın ilk adımını atmış olursunuz.

5.Telefon numarasını isteyin

telefon numarasi

Hoşlandığınız birinin numarasını istemek konusunda utangaç davranmayın ve önce onun sizden istemesini beklemeyin. Karşınızdan ilk adımı bekleyerek ne kadar güzel zamanları boşa harcadığınızın farkında mısınız?

6.Arkadaşlarınızla zaman geçireceğinizde onu da davet edin

bulusma

Eğer iyi bir arkadaş grubuna sahipseniz hoşlandığınız kişiyi sizinle zaman geçirmesi için davet edin böylece baş başa bir buluşmadaki gibi gerilmeyecek ve o kişiyi daha iyi tanımak için zaman kazanmış olacaksınız. Bonus olarak da o sizi en rahat olduğunuz ortamda görmüş olacak.

7.Onu dinleyin

dinlemek

Birini önemsediğinizi göstermek için yapabileceğiniz en basit şey onu dinlemektir. Onu dinlerken göz teması kurun ve bahsettiği ayrıntılara konuşma içinde siz de değinin. Sizin onu ciddiyetle dinlediğinizi fark ettiğinde kalbine giden yol açılmış olacak.

8.Ona iltifat edin

iltifat

Hoşlandığınız insana iltifat etmek yalnızca onu iyi hissettirmekle kalmayacak onun bilinçaltında, iyi hissettiği zamanlar ve sizinle birlikte olduğu zamnalar arasında bağlantı kurmasına yardımcı olacaktır.

9.Yaptıklarıyla ilgilenin

ilgilenmek

Hoşlandığınız kişinin hayatıyla, yaptıklarıyla ilgilendiğinizde ona kendinizi adanmış gösterebilirsiniz ve arkadaştan daha ötesi olmanız kolaylaşır.

10.Onunla sizin hakkınızda konuşacak bir arkadaş bulun

dedikodu

Biraz kurnazca olduğunu kabul ediyoruz ama aynı zamanda da sizi düşündürecek iyi bir yöntem olduğunu da söyleyelim. Sizin hakkınızda güzel hikayeler anlatan bir arkadaş siz fark etmeden onun da sizden hoşlanmasını sağlayabilir.

11.Onu görmek için çaba harcayın

takip

Birisini görmek istiyorsanız eğer rutininizin dışına çıkın, elbette onu takip edin demiyoruz ama onunla “yanlışlıkla” karşılaşabilirsiniz. Hoşlandığınız kişiyi ne kadar çok görürseniz onu etkileme şansınız da o kadar artar.

12.Onu kızdırın

öfkeli asik

Bir flört tekniği olarak karşınızdakini kızdırmak, onunla uğraşma biraz çocukça gelebilir ama karşınızdakinin dikkatine çekeceği kesin. Birisini kızdırmak iyi bir flört şekli olduğu gibi eğlencelidir ve en güzeli yapması çok kolaydır.

13.Gülümseyin

gülümseme kız

Birinden hoşlandığınızda sırf onu düşünmek bile sizi mutlu eder, e o zaman bunu gösterin! Onun etrafındayken gülümseyin. Bu hem onu gördüğünüze sevindiğinizi hem de genel olarak mutlu bir insan olduğunuzu gösterir. Sonuçta kimse sürekli surat asan biriyle sevgili olmak istemez değil mi?

14.Ona bir hediye verin

hediye

Etkilendiğinizi göstermenin en güzel yollarından beri küçük hediyeler vermektir. Burada tonlarca para dökülen hediyelerden bahsetmiyoruz. Yaratıcı olmalısınız. Elbette birisini tanıdıkça ona hediye vermek kolaylaşacaktır. Ona gerçekten hoşlandığı bir şey hediye etmeniz hayatıyla ne kadar ilgilendiğinizi gösterir.

15.Online hayatlarında da aktif olun

stalker

Gelişen teknolojiyle flört etmenin en güncel yolu sosyal medya haline geldi. Onun paylaşımlarını takip edin, beğenin, yorum yapın. Böylece fiziksel olarak yakınında olmasanız da onun aklında yer edeceksiniz.

16.Onu arayın

telefon etmek

Elinize telefonu alıp hızlıca bir mesaj atıp cevap beklemek yerine numarasını çevirip onu arayın. Neyi ima ettiği belli olmayan mesajlar yerine telefon etmek ilginizi ve bağlılığınızı gösterecektir. Ayrıca hoşlandığı insanın sesini duymayı kim istemez ki?

17.Ona bir takma isim verin

takma isim

Flört etmenin en tatlı yollarından bir tanesi de ona bir takma isim vermektir. Eğer ki bu isim ikiniz arasında bir sır haline gelirse bonus puanı kaptınız demektir. Bu ismi yalnız olduğunuz zamanlarda kullanın ve daha da yakınlaştığınızı görün.

18.Onun yaptıklarına ekstra dikkat edin

dikkat

Geldik en klasik yönteme… onunla diğer insanlarla konuştuğunuzdan daha çok konuşun, en çok onunla ilgilenin. Her insan kendisiyle ilgilenilsin ister o yüzden ona ekstra dikkat vermek yapacağınız ilk şey olmalı

19.Onun kişisel alanına saygı duyun

kisisel mesafe

Buradaki çoğu maddeyle çelişiyor gibi dursa da bir kişinin özel alanına saygı duymak çok önemlidir. Onu her yerde takip etmeyin, eğer rahatsız oluyor ve ilgilenmediğini belirtiyorsa hediyeler almayın. Eğer ki aranızda bir ilişki başlayacaksa şimdi ona zaman verdiğiniz için mutlu olacaksınız.

20.Ve ona söyleyin

konusmak

Nihayetinde birisinin ondan hoşlandığınızı anlamasını kesin olarak istiyorsanız ona direk söyleyin. Artık minik çocuklar olmadığımız için reddedilme korkusu dediğimiz canavarla yüzleşme zamanı… uygun bir zamanda hislerinizi karşınızdakine söyleyerek yeni bir aşka yelken açabilir ya da kendinize taze bir başlangıç şansı verebilirsiniz.

Kaynak: http://reluv.co/24-ways-to-hint-to-someone-you-like-them/24/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !