Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Bunları Yaparak Farkında Olmadan İtici Oluyorsunuz

Bunları Yaparak Farkında Olmadan İtici Oluyorsunuz

Yazar: Ankara Psikolog

Kötü alışkanlıklar olarak adlandırılabilecek birçok davranış vardır ve bunlar insanları sinir bozucu, itici, uzak durulası kişiler olarak görmemize sebep olurlar. Bu davranışlardan birkaçını sizin için sıraladık. Eğer içlerinde sizin de zaman zaman yaptıklarınız varsa önerimiz: hemen bırakın! Bu davranışlardan kurtulduğunuzda ilişkilerinizde olumlu değişiklikler fark edeceksiniz. Keyifli okumalar.

Sadece kendinizi düşünüyorsanız

Çoğu insan farkında olmadan bunu yapar. Eğer ki yalnızca kendinize odaklanıyor, kendinizden başka hiçbir şey hakkında konuşmuyor ve size söylenenlere kulak asmıyorsanız çevrenizdeki insanları tek tek kaybetmeye başlarsınız.

Dış güzelliğe odaklanıp, içerde olan biteni umursamıyorsanız

Gerçek güzellik cidden de kalpten, ruhtan filizlenir. Fiziksel görünüş öncelikli olmamalıdır ancak itici davranışları olan insanlar için önemli olan tek şey fiziksel görünüştür. Ancak dış görünüşleri ne kadar iyi olursa olsun içlerindeki çirkin insanı çevrelerinden gizleyemezler.

Her zaman rekabet içindeyseniz

Çevreleriyle sürekli yarış halinde olan kişiler gerçekten iticidirler. Her söylenenin ve yapılanın önüne geçmek için çabalarken ilişkilerine verdikleri zararın farkında olmazlar.

Arkadaşlarınızı düşman olarak görüyorsanız

İtici oldukları söylenen insanlar arkadaşlarıyla sürekli bir kavga halindedirler. Çevrelerindeki insanlarla birlik olmak yerine sürekli onları sırtından bıçaklayanlar bir süre sonra çevreleri tarafından kabul görmemeye başlarlar.

Patron gibi davranıyorsanız

Arkadaş gruplarında herkes in eşit söz hakkı olmalıdır, eğer her zaman kararları alan kişi olmak, yetkili olmak ve diğerlerinin davranışlarını kontrol etmeye çalışıyorsanız bilin ki itici oluyorsunuz.

Dürüst değilseniz

Eğer iyi bir arkadaş olmak istiyorsanız en önemlisi dürüst olmalısınız. Dünya üzerinde yalancı ve sahtekar insanlarla vakit geçirmek isteyen tek bir insan bile yoktur.

Kabaysanız

Eğer çevresindeki insanlara karşı kaba, gücendirici davranıyor, onları toplum içinde utandırıyorsanız gerçekten bundan vazgeçmelisiniz. Böyle davranarak insanalrın sizi çevrelerinde istememesine neden olursunuz, hepsi bu. Çevrenizde bazen görmek istemediğiniz insanlar ya da katlanamadığınız durumlar olabilir ama kendinizi kibar bir şekilde ifade ederseniz kazançlı çıkan siz olursunuz.

Sürekli negatifseniz

Pesimist olmanın insanlara çekici gelen hiçbir tarafı olmadığın gibi olaylara hep karanlık pencerelerden bakmanın size de bir faydası yoktur. eğer bu durum sizin geçerliyse yaşam kalitenizi arttırmak adına bu tavrınızı ardınızda bırakmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

 

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !