Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Çok Çekici Olan Kadınların 9 Özelliği

Çok Çekici Olan Kadınların 9 Özelliği

Yazar: Ankara Psikolog

Herkes, bir insanın bambaşka yönlerini çekici bulabilir. Gelecekte beraber olmak istediği o kişinin, belli özelliklerine vurulmuş olabilir.İşte size erkeklerin çok çekici bulduğu kadınların ortak 9 özelliği:

Başkalarının peşinden koşmazlar.

pesinden kosmazlar

Çekici kadınlar zamanlarını başkalarının peşinden koşarak harcamazlar. Fırsat kaçırdıklarını veya önüne çıkanların en iyi seçenek olduğunu düşünmezler. Kendilerine güvenirler ve en iyi seçeneklerin kendi önüne sürekli geleceğini bilirler.

Duygularını iyi kontrol ederler.

guclu kadinlar

Erkekler sürekli mızmızlanan ya da tutarsız duygusal iniş çıkışlar yaşayan kadınları çekici bulmazlar. Kendi duygularının farkında olmak ve duygularıyla olgunca hareket etmek çekici kadınların ortak bir özelliğidir.

Dedikodu yapmazlar.

dedikodu yapmazlar

Bu tür kadınlar zamanlarını başkalarının ne yaptığıyla veya ne dediğiyle ilgilenerek harcamazlar. Bunun küçük çocuklar için olduğunu bilirler ve kendi hayatlarına odaklanırlar.

Dikkat çekmeye çalışmazlar.

dikkat cekmeye

Çekici kadınlar dikkat çekmek için gereksiz davranışlarda bulunmazlar. Diğerleri kendileriyle ilgilensin diye şekilden şekile girmezler veya sosyal medyayı bu yönde kullanmazlar.

İlişkilerde kendiliklerini kaybetmezler.

kendini kaybetmez

Bir ilişkiye girdiklerinde tamamen bir başkasına dönüşen kadınlar değillerdir. Kendi hedeflerinin ve hayallerinin farkındadırlar. Bir başkası için kendi hayatlarından vazgeçmezler.

Hobileri ve tutkuları vardır.

tutkulu kadin

Çekici kadınlar kendilerini mutlu eden şeyleri yapmayı severler. Bunu yaparken de internet, cep telefonu gibi gereksiz bağımlılıklardan uzak dururlar. Tutkularının peşinden gitmek onlar için varoluş sebeplerinden biridir.

Akıllıdırlar.

zeki kadin

Akıllı olmak demek her zaman çok yüksek IQ’ya sahip olmak demek değildir. Çekici kadınlar mevcut şartları çok iyi değerlendirerek alınabilecek en iyi kararları alırlar. Hata yaptıklarında ise bu hatalarından çok önemli dersler çıkarırlar.

Zariftirler

zarif

Çekici kadınlar için fiziksel güzellik, estetik, giyim tarzı gibi şeyler aşırı önemli değildir. Kendilerine yakıştırdıkları şeyleri giyerler ve fiziksel kusurlar yönünden hiçbir şekilde kaygılanmazlar. Başkalarının eksiklik olarak gördüğü şeylere takılıp, kompleks geliştirmezler.

İletişim becerileri çok iyidir.

iletisim becerileri

Girdikleri bir sosyal ortamda varlıklarını konuşmalarıyla ve kurdukları ilişkilerle hemen belli ederler. Duygusallığı ve aklı doğru bir şekilde harmanlarlar ve özgüvenleriyle herkesi etkilerler. Sizi dinlerken çok dikkatlidirler ve sizinle birlikte olmanın önemli olduğunu hissettirirler.

 

Bunlar çekici kadınlarda sıklıkla görülen özelliklerden bazıları. Sizce bir kadını başka neler çok çekici yapar?

Kaynak: http://www.lifehack.org/292584/9-characteristics-highly-desirable-women

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !