Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Dünyanın En Korkunç Seri Katilleri

Dünyanın En Korkunç Seri Katilleri

Yazar: Ankara Psikolog

Bu seri katilleri ve yaptıkları canilikleri okuyunca tüyleriniz ürperecek…

Jeffrey Dahmer

1

Milwaukee Yamyamı olarak nam salan Dahmer 1978-91 yılları arasında 17 erkeği ve erkek çocuğu kaçırmış tecavüz etmiş, öldürmüş ve parçalara ayırmıştır. Nekrofili olduğu da bilinen Dahmer kurbanlarının kestiği parçalarını saklayıp sonradan yiyordu. 1992 yılında 15 cinayetten suçlu bulunarak hüküm giydi ve müebbet hapse mahkum edildi. Ancak 2 yıl sonra başka bir mahkum tarafından dövülerek öldürüldü.

Dennis Nilsen

2

1978-83 yılları arasında İngiltere’de 15 gay erkeği öldüren homoseksüel seri katil. Öldürdüğü kişilerin cesetlerini parçalara ayırıp yakarak yok etmesinin yanı sıra kimi parçaları da tuvalete atan katil, kanalizasyon sisteminde bulunan insan kalıntılarının araştırılması sonucunda yakalanmış ve müebbet hapse mahkum edilmiştir.

Ted Bundy

3

Yüzyılın en bilinen seri katillerinden biri olan Bundy 70li yıllarda birçok kadını kaçırmış, tecavüz etmiş ve öldürmüştür. Genelde halka açık yerlerde kurbanlarına yaklaşıp onları gözden uzak yerlere çeken katilin en az 12 kurbanının kafasını kestiğini ve bunları evinde muhafaza ettiği bilinmektedir. Polisler tarafından yakalanıp 2 kez kaçarak cinayetlerine devam etmiştir. 1989 yılında elektrikli sandalyede idam edilmiştir.

Charles Ng ve Leonard Lake

4

Charles Ng ‘nin suç ortağı Lake ile birlikte 25e yakın kurbanları olduğuna inanılmaktadır. Kurbanlarına tecavüz ve işkence ederken kendilerini kayıt altına almışlardır. Charles Ng bir marketi soyarken yakalanmış ve işledikleri bu şekilde ortaya çıkmıştır. Tutuklandıktan sonra Lake intihar etmiştir.  Kanada’ya kaçan Charles Ng uzun süren çalışmalar sonucu ABD’ye iadesi gerçekleşen suçlu 1999 yılında hüküm giymiştir.

John Wayne Gacy

5

1972-78 yılları arasında 33 erkek çocuğuna cinsel saldırıda bulunmuş ve öldürmüştür. Kurbanlarını iş, para verme bahanesiyle evine çekip boğarak öldürmüştür. Kurbanlarının cesetlerini DesPlaines Nehri’ne atan katil yakalanmış ve ölüm cezasına çarptırılmıştır. 10 Mayıs 1994’te zehirli iğne infaz yöntemiyle idam edilmiştir.

Andrei Chikatilo

6

Rostov Kasabı olarak tanınan katilin Rusya’da 1978-1990 yılları arasında en az 52 kişiye tecavüz edip öldürdüğü bilinmektedir. Polis katil olduğundan şüphelendiği için izlemeye aldığında suçları ortaya çıkmıştır. Toplamda 56 cinayetini itiraf etmiş ve 1994 yılında idam mangası tarafından öldürülmüştür.

Tommy Lynn Sells

7

1985-99 yılları arasında 70e yakın vahşi cinayet işleyen LynnTeksas’ın en tehlikeli suçlularından birisi olarak bilinmektedir. 10 yaşında bir kızı evinde bıçakladıktan sonra kızı ölüme terk etmiş ama kız kurtarılmıştır. Lynn’i ayrıntılı bir şekilde tarif eden kız sayesinde yakalanmış ve ölüm cezasına çarptırılmıştır.

Gary Ridgway

8

2001 yılında 4 cinayet işleme suçundan yakalanmış ancak 1980-90 yıllarında en az 70 kadını öldürdüğünü itiraf etmiştir. Ölüm cezasından kurtulmak için işlediği cinayetlerin ayrıntılı tarifini yapmış ve cesetleri attığı yerleri göstermiştir. 49 cinayetten suçlu bulunmuş ve müebbet hapse mahkum edilmiştir.

Pedro Rodrigues Filho

9

2003 yılında en az 71 kişiyi öldürmek suçundan 128 yıl hapse mahkum edilmiş Brezilyalı seri katildir. İlk cinayetini 14 yaşında işlemiş, 18 yaşına kadar 10 kişiyi öldürmüştür. Tutuklu olduğu dönemde 47 mahkumun ölümünden sorumlu tutulmuştur. Başlangıçta yalnızca 30 yıl hapse mahkum edilse de devam eden cinayetleri sebebiyle cezası 400 yıla yükseltilmiştir.

Daniel Camargo Barbosa

10

1970-80 yıllarda Kolombiya’da 150den fazla genç kıza tecavüz etmiş ve öldürmüştür. Kolombiya hapishanesinden kaçtıktan sonra 71 kızı öldürdüğünü soğukkanlılıkla itiraf etmiştir. 1989 yılında yalnızca 16 yıl hapse mahkum edilmiş ancak hapishanede kurbanlarından bir tanesinin kuzeni tarafından öldürülmüştür.

Harold Shipman

11

Tarihteki en fazla kurbanı olan katillerden biri olan Shipman’ın 250den fazla cinayetin faili olduğu bilinmektedir. Mesleğinin saygın olması nedeniyle suçlarını gizlemesi kolay olmuştur. Hastalarına kasıtlı olarak tüksek dozda ilaç enjekte edip ölümlerine sebep olmuştur. Müebbet hapse mahkum edilen katil 2004 yılında hapishanede kendini asmıştır.

Pedro Alonso Lopez

12

Kolombiyalı seri katil 300den fazla kadına tecavüz edip öldürmüştür. Genellikle kurbanlarını boğarak öldüren katil başarısız bir denemesi sırasında yakalanmış ve 300 cinayetini itiraf etmiştir. 1980 yılında 18 yıl hapse mahkum edilmiş ve ardından Kolombiya’ya iade edilmiştir. 2002 yılında tekrar tutuklanan katil müebbet hapse mahkum edilmiştir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !