Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Dünyanın Hayatta Kalmayı Başarmış İlk Yedizleri

Dünyanın Hayatta Kalmayı Başarmış İlk Yedizleri

Yazar: Ankara Psikolog

1997 yılında McCaughey ailesi çok büyük bir değişim yaşamıştı çünkü Bobbie McCaughey aynı anda üçü kız dördü erkek olmak üzere 7 bebek doğurmuştu. Bu 7 tatlı bebek dünyanın hayatta kalmayı başarmış ilk yedizleri olarak tarihe geçmişlerdi.

1

Kenny, Kelsey, Natalie, Brandon, Alexis, Nathan ve Joel isimli yedizler geçtiğimiz günlerde 18inci doğum günlerini kutladılar. 18 yıl boyunca türlü zorluklar yaşayarak çocuklarının bakımını sağlayan Bobbie ve Kenny onları büyük bir sevgi ve şefkatle büyüttü.

2

Gelelim yedizlerin hikayesine… Bobbie ve Kenny çiftinin 1997 yılına gelene kadar zaten bir tane çocukları vardı ancak ikinci çocuğu istemelerine rağmen Bobbie hamile kalamıyordu. Bir klinikte tedavi gördükten sonra Bobbie 7 bebeğe hamile kalınca doktorları önce seçici indirgeme yoluyla bebeklerin sayısını azaltmayı teklif etti. Çünkü 7 bebeğin sağlıklı bir şekilde hayatta kalmaları mucizeydi. Dindar bir çift olan Bobbie ve Kenny bu teklifi reddettiler ve sonunda 7 bebeklerini de kucaklarına aldılar. Alexis ve Nathan isimli bebekler serebral palsi hastalığıyla doğdular ancak geçirdikleri ameliyatlar sonrası şimdilerde durumları iyi.

3

McCaughey çiftinin çevresindeki insanlar onların 7 bebeğe bakarken zorlanacaklarını bildikleri için her zaman destek oldular ve birçok hayır kurumu da aileye yardım etti. Yedizlerin babası Kenny de hiçbir zaman çok çalışmaktan vazgeçmedi.

4

Çiftin büyük kızları Mikayla da her zaman annesine kardeşlerinin bakımı konusunda yardımcı oldu.

5

Şimdi yedizler 18 yaşında ve hepsinin hayatta önemli amaçları var. Birbirlerine her zaman destek olan kardeşler birbirlerinin aynı zamanda en yakın arkadaşları da olmuşlar. Aşağıdaki fotoğrafta ablaları Mikayla’nın düğününden bir fotoğrafı görüyorsunuz.

6

Yedizler yakında liseden mezun olup yuvadan ayrılacaklar. Anne ve babaları onlar evden ayrılınca çok yalnız kalacaklarını ve evin çok sessizleşeceğini söylüyorlar.

7

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !