Buradasın Ankara Psikolog » Film ve Kitap Önerileri » En İyi 10 Psikolojik Gerilim Dizisi

En İyi 10 Psikolojik Gerilim Dizisi

Yazar: Ankara Psikolog

Sizler için en iyi psikolojik gerilim dizilerini listeledik. Bu dizi önerilerine bayılacaksınız:

Dexter, 2006, 8.8/10

1

Miami polis departmanında çalışan kahramanımız aynı zamanda da bir seri katildir. Ancak kendi ahlaki değerleri doğrultusunda cinayet işleyen Dexter Morgan’ı izleyenler ondan nefret etmek bir yana ona hayran olup onu seviyorlar.

Luther, 2010, 8.6/10

2

Dizi bir İngliz polisi olan John Luther’in çözmeye çalıştığı davaları konu alıyor. Farklı konuları ve insan ruhunun derinliklerini incelemesi sebebiyle size değişik gelecek bir gerilim dizisidir.

The Following, 2013, 7.5/10

3

Yine bir polisiye-gerilim dizisidir. Hapishaneden kaçan bir seri katil ve davaya yardımcı olması için göreve tekrar çağrılan eski bir FBI ajanının hikayesi anlatılır. Bu iki kişi yıllar önce de aynı konumda bulunmuş ve katil yakalanmıştır.

Bates Motel, 2013, 8.1/10

4

Alfred Hitchcock’un Psycho isimli filminden esinlenilerek TV’ye uyarlanmış bir dizidir. Kocasının ölümünden sonra hayatına yeni bir başlangıç yapmaya çalışan bir kadının hikayesi konu alınır. Ancak yeni girdiği ortam birçok sır barındırmaktadır.

Hannibal, 2013, 8.6/10

5

Daha önce birçok filme konu olan Hannibal Lecter’ın hikayesini bu kez birçok farklı dokunuşla TV ekranından izliyoruz. Hannibal’ın sırrını yalnız seyirci bilirken hikayenin işleniş biçimi insanı hem büyülemekte hem de kafasını karıştırmaktadır.

The Fall, 2013, 8.3/10

6

Belfast çevresinde bir dizi cinayet işleyen bir seri katil ve peşindeki kadın dedektifin hikayesini konu alan dizidir.

True Detective, 2014, 9.2

7

Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan iki dedektifin hayatı bir seri katilin peşine düştüklerinde gittikçe karmaşık bir hal alacaktır. 17 yıl boyunca katilin izini sürüp yıllar sonra kendilerini sorgu masasında bulurlar.

Fargo, 2014, 9.1

8

1996 yapımı Fargo isimli filmden esinlenerek Tv ekranına taşınmış bir dizidir. Kara mizah ve suç konulu bir yapımdır. Dizinin gerçek olaylara dayandığı söylense de kurgu olduğu bilinmektedir.

Hand of God, 2014, 7.6

9

Katı kuralları olan ve kanunları kendi çıkarlarına göre esneten bir yargıcı konu almaktadır. Solunum cihazına bağlı yaşamını sürdüren oğlu vasıtasıyla Tanrı’dan mesajlar aldığına inanmakta ve adaleti aldığı mesajlar doğrultusunda sağlamaya çalışmaktadır.

Robot, 2015, 8.9

10

Dizinin kahramanı antisosyal bir bilgisayar dehasıdır. Günün birinde gizli bir hacker grubunun lideri dizinin kahramanı Elliot’a ulaşır ve birlikte tehlikeli bir yolculuğa  çıkarlar.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

1 Yorum

Zeynep 18 Mart 2018 - 12:55

Criminal Minds’ın olmaması…

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !