Buradasın Ankara Psikolog » Kişisel Gelişim Ve Yaşam Koçluğu » Etkili İletişim Teknikleri Video Dersleri

Etkili İletişim Teknikleri Video Dersleri

Yazar: Ankara Psikolog

1. Etkili İletişim Teknikleri #1 Eleştiri ve Övgü Dengesi

Etkili iletişimde önemli olan konulardan birisi de eleştiri ve övgüdür. Çoğu zaman eleştiriyi çok sık kullanırken olumlu şeyler karşısında övgü takdir etmeyi hiç düşünmüyoruz.

 

2. Etkili İletişim Teknikleri: #2 Etkin Dinlemenin Gücü

Etkili iletişim denildiği zaman çoğu zaman kendini ifade etmeye odaklanıyoruz. Çoğu zaman dinlemenin ne kadar önemli olduğunu gözden kaçırıyoruz. Bu videoda Uzm. Psikolog Beyhan BUDAK etkin dinlemenin gücünü anlatıyor.

3. Etkili İletişim Teknikleri #3 Konuşmayı Karşı Tarafa Göre Ayarlamak

Etklili iletişim teknikleri serisinde bu videoda, kendimizi ifade ederken yaptığımız konuşmanın içeriğini karşı tarafa göre değiştirmek, karşı tarafın en iyi anlayabileceği seviyede sunma konusu işleniyor.  Karşı tarafı etkilemenin en önemli yollarından birisi, karşı tarafın anlayabileceği ve etkilenebileceği seviyede konuşmaktır.

 

4. Etkili İletişim Teknikleri #4 İletişim Hataları

Bu bölümde günlük hayatta sık yaptığımız iletişim hataları ve iletişim kazalarından bahsedilmektedir.  Uzman Psikolog Beyhan Budak etkili iletişim için hangi davranışlardan kaçınmamız gerektiğini anlatıyor.

5. En Etkili İkna Yöntemleri- Etkili İletişim Teknikleri Serisi

Uzman Psikolog Beyhan Budak günlük hayatta rahatça kullanabileceğimiz en etkili ikna yöntemlerini anlatıyor. İkna yöntem ve teknikleri günlük hayatımızı kolaylaştıran birçok kapıyı açmamıza yardım eden iletişim teknikleridir.

 

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

1 Yorum

Mustafa 09 Ocak 2017 - 13:01

Emeğine sağlık hocam,derslerin devamını bekliyoruz çok işimize yaradı.
Eyvallah.

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !