Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Gelecekteki Eski Kocanızla Evlenmeyin! Kadınların Eş Seçerken Dikkat Etmesi Gereken 5 Şey

Gelecekteki Eski Kocanızla Evlenmeyin! Kadınların Eş Seçerken Dikkat Etmesi Gereken 5 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Bir hayat arkadaşı seçmek, bizlerin vereceği en önemli kararlardan bir tanesi. Bu yüzden bu seçimi yaparken olduğunca akıllıca davranmak gerekiyor. Günümüzde artan boşanma oranları da zaten bu seçimin yapılmasında ne kadar dikkatli olmanız gerektiğini işaret ediyor.

kadinlar icin es secimi

Peki, ne oluyor da kadınlar yanlış seçimler yapıyor ve evliliklerinde kaçınılmaz bir boşanmaya doğru yol alıyorlar.

İşte akıllı kadınların bazen yapabileceği ve özellikle eş seçerken yapılan saçma hataların arkasında yatan 5 neden:

Zamanlama

Bazen duygusal olarak kendinizi zayıf hissettiğiniz zamanlarda böyle yanlış seçimler yapabilirsiniz. Bazen ölüm, bazen bir aile üyesinin kaybı, ayrılıklar ya da boşanmalar sırasında duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve yanlış seçim yapabilirsiniz.

Şehvetli Başlangıçlar

Romantizmin ve cinselliğin çekimi bir uyuşturucu gibi sizi etkilemiş ve mantıklı düşünme becerinizi zayıflatmış olabilir. Bir erkeğe takıntılı olduğunuzda yakınlığın ayarını sağlamak zor gelebilir. Bazen yakınlığınızın derecesini o kadar arttırırsınız ki partnerinize, kendinize ya da ilişkinize objektif bir gözle bakamaz hale gelirsiniz.

İdealizasyon

Onun dünyanın en özel, en harika insanı olduğunu düşünüp, onu kendinizden hep yükseğe koyabilirsiniz. Evet, belki bilgisayarınızı onarabiliyor, size karşı koyamayacağınız bir hediye veriyor ya da çok iyi bir fotografik hafızaya sahip. Fakat onun zayıflıklarını görmezden gelip, güçlü yönlerini hep yücelttiğinizde karşınızdakini idealize etmiş olursunuz. Yanlış yaptığı şeylerin nedenini bile görmüyor, onun yerine bu yanlışlar için bahaneler bulabilirsiniz.

Umutsuzluk ve korku

En yakın arkadaşlarınızın, kendi yaşıtlarınızın evleniyor olması ve yaşınızın ilerlemesi size asla birisini bulamayacağını düşündürebilir. Böylesi zamanlarda kendinizi gecenin 3’ünde bile kendinize eş olabilecek insanların fotoğraflarını, profillerini karıştırırken bulursunuz.

Kendinize Odaklanmama

İçinizdeki boşluğu dolduracak ve size yön verecek hatta size hayatın anlamını bulduracak birisi için arayışta olabilirsiniz. Kötü seçimler genelde, kendinize odaklanmadığınız, bulmaya çalıştığınız cevapları kendi içinizde aramadığınız ve başkalarının gelerek hayatınızda sizin adına kararlar vermesini istediğiniz zamanlarda yapılır.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !