Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Gencin Babasına Yazdığı Mektup Sizi Hem Şaşırtacak Hem de Güldürecek

Gencin Babasına Yazdığı Mektup Sizi Hem Şaşırtacak Hem de Güldürecek

Yazar: Ankara Psikolog

Okulların son günüydü, adam oğlunun odasına gittiğinde sıradışı bir düzen ve temizlik fark etti. Nerdeyse oğlunun tüm eşyaları toplanmış ve dolapları boşaltılmıştı. Adamın şüphesi ve kaygısı masanın üzerinde duran mektubu görünce arttı, zarfın üzerinde ‘Babama.’ yazıyordu. Adam mektubu okumaya başladı, oğlunun yazdığı mektup şöyleydi:

“Babacım,

Sana neler olduğunu anlatmak için bu mektubu yazıyorum. Maalesef annem ve sen iyi bir evlat yetiştiremediniz. Kız arkadaşımla yaşamak için evi terk ediyorum. Onu çok seviyorum ama onun yaşam tarzı, dövmeleri, piercingleri, giyimi ve benden büyük yaşı yüzünden ilişkimizi onaylamayacağınızı biliyorum. Ama bunu yapmak zorundayım çünkü aramızda benim duygularımdan ötesi var, sevgilim hamile.

Onunla mutlu bir hayat kuracağımıza beni ikna etti, ona sonuna kadar inanıyorum. Onunla birlikte ormanda bir karavanda yaşayacağız. Birçok çocuğumuzun olmasını istiyoruz. Ayrıca bana marihuananın zararlı bir şey olmadığını anlattı. Biz de hem kendimiz hem de başkaları için yetiştirmeye karar verdik. Bu sayede kokain işimiz için gerekli parayı denkleştirebileceğiz. Tabi bir yandan da AIDS’e çare bulunması için dua etmeye devam edeceğiz çünkü sevgilimin daha iyi hissetmek hakkı.

Bu arada merak etme baba, artık 15 yaşındayım ve kendi başımın çaresine bakabilirim bir gün sizi ziyarete geleceğim böylece torunlarınızı sevebilirsiniz.

Sevgiler, oğlun!

NOT: Baba, yukarda yazdıklarımın hepsini uydurdum. Hayatta karnemdeki notlardan daha kötü şeyler olabileceğini hatırlamanızı istedim(Bu arada karnem mutfakta.). Eve gelebileceğim zaman beni arayabilirsiniz, sizi seviyorum. ”

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !