Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Güçlü Bir Kadınla Çıkarken Bilmeniz Gereken 5 Şey

Güçlü Bir Kadınla Çıkarken Bilmeniz Gereken 5 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Hayatınızda güçlü bir kadın varsa, onunla birlikteyken bilmeniz gerekenleri derledik.

1200x600

Saygı.

Bazı kadınlar kendilerinin toplum içerisinde çok önemli bir yeri olduğuna inanırlar ve kendilerine çok özel davranılmasını isterler. Güçlü kadınlar da kendilerine karşı yapılan saygısızlığa katlanamadıkları gibi çevresindekilerden saygı görmeyi de her zaman isterler. Özellik cinsiyet eşitliği söz konusu olunca, bu konuda kadınlara karşı yapılan saygısızlığa hiç sessiz kalamazlar.

Kararlılık.

Güçlü kadınlar hayattan ne istediklerini bilirler ve ona ulaşana kadar kararlılıklarından hiç taviz vermezler. Bu demek değildir ki her kadın bir şirketin CEO’su olmak istediğinde onu alır.

Her kadının kendi karakteri ve idealleri doğrultusunda olmak istediği meslekler vardır, öğretmenlik, doktorluk, mühendislik ve sadece annelik bile olabilir.

Bağımsızlık.

Güçlü kadınlar yaşamları boyunca bağımsızlığa çok önem verirler ve hiç kimseye bağımlı ve muhtaç kalmamaya çok özen gösterirler. Onlar sadece kendi özgürlüklerini korumakla da kalmaz aynı zamanda başkalarının özgürlüklerine de yol açarlar. Onlarla bir yaşam kuracaksanız özgürlükler ve sınırlar konusunda her zaman hassas olmalısınız.

Tartışma.

Güçlü kadınlar derin tartışmalarla, büyük fikirlerle doludurlar. Eğer güçlü bir kadınla birlikte olacaksanız onların bir tartışmayı nasıl bir kavgaya dönüştürmeden yönetebileceklerini bilmeniz gerekiyor. Onlar için tartışmanın önemli kısmı kazanmak değil, bilgilenmektir.

Aşk.

Güçlü kadınlar bağımsız olsalar da bir aşka tutulduklarında, o aşkı olabildiğince yoğun yaşarlar. Bu yüzden size âşık bir güçlü kadının ne kadar istekli olabileceğini unutmamanızda fayda vardır.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !