Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Hayatınızda Mutlaka Olması Gereken 3 İnsan Tipi

Hayatınızda Mutlaka Olması Gereken 3 İnsan Tipi

Yazar: Ankara Psikolog

Hayatta çevrenizde sayısız tipte insan vardır. Arkadaşlarınız, aileniz, komşularınız, iş arkadaşlarınız, sevgiliniz… Ama hangi yakınlıkta olursa olsun hayatınızda tutmanız gereken üç tip insan vardır.

zıt karakterler

1.Zıttınız

Zıt bir karaktere sahip olduğunuz insanlarla anlaşmak genelde zordur. Ama bu tipteki insanların size çok farklı yönlerden faydası olur. Öncelikle hiçbir zaman sizin huyunuza gitme zorunluluğu hissetmezler, ne düşünüyorlarsa onu söylerler. Ayrıca sizinle garip bir denge kurarlar. Sizin güçlü yanlarınız onun için zayıf, onun güçlü yanları da sizin için zayıf olur. Bu şekilde yan yana bulunduğunuzda mesafeli olsa bile dengeli bir ilişki yürütürsünüz.

ruh eşi

2.Ruh eşiniz.

Ruh eşiniz illa ki romantik bir ilişkide olmak zorunda değil. Bu insanlar ailenizden daha yakın gelirler. Onunla karşılaştığınızda sanki birbirinizi uzun yıllardır tanıyormuşsunuz gibi gelir. Etrafınızda size bu denli yakın olup sizi kolaylıkla anlayabilecek birinin olması her zaman rahatlatacaktır.

akıl hocasi

3.Akıl hocanız.

En önemli ilişki tiplerinden biri akıl hocası-öğrenci ilişkisidir. Akıl hocalarınız arkadaşlarınızdan biri veya bir aile üyesi olabilir. Bu insanlar size hayat yolculuğunuzda yardımcı olmak için varlardır. Size zor zamanlarınızda işin nasıl üstesinden gelebileceğinizi öğütler, karşılaşabileceğiniz tehlikeler konusunda öngörüde bulunup sizi uyarırlar.

 

Sizce bir insanın hayatında başka hangi tür insanlar mutlaka bulunmalı?

Kaynak: http://higherperspectives.com/people-you-need-in-your-life/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !