Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Hayattan Soğutan 7 Farklı İnsan Tipi

Hayattan Soğutan 7 Farklı İnsan Tipi

Yazar: Ankara Psikolog

Yaşam boyunca birçok farklı insanla bir çok farklı kişilikle tanışırız. Bu kişilerin bazıları sizin birey olarak gelişiminize katkıda bulunur, bazısı sizi çok mutlu eder ve eğlendirir ama kimisi sizi hayatta geriye çekmekten başka bir şey yapmaz. Hayatta bizi geriye çekecek 7 insan tipini bu içerikte bulabilirsiniz, onlardan uzak durmak konusunda size başarılar dileriz.

1.Sığ düşünceli insanlar:

sig insanlar

Bu kişilerin sosyal ortamlarda konuştukları konular televizyondan ve ünlülerden öteye geçmez. Genellikle hayatlarını başka insanların hayatları hakkında dedikodu yaparak doldurmaya çalışırlar. Çok zeki olduklarını düşünür, öyle de olabilirler ama pek derin düşünceli insanlar oldukları söylenemez. Hayatınızda en azından bir tane derin düşünceli insan olmalı.

2.Tembel insanlar:

tembel

Tembellik ancak ve ancak çalışma ve hayatta bir amacının olmasıyla çözülebilecek bir sorundur. Zihinsel olarak güçlü insanlar bu hayatta amaçlı olan insanlardır ancak bu kişiler tembel insanlar ile çevrelendiklerinde kendileri de tembelleşme riski ile karşı karşıya kalırlar. Kimsenin tembelliği sizin için bir alışkanlık haline getirmesine izin vermeyin.

3.Gösteriş meraklısı insanlar:

gösterişçi insanlar

Sürekli kanıtlayacak bir şeyleri varmış gibi davranan insanların genelde gösterecek iyi şeyleri yoktur. İnsanlar sürekli onların ne kadar harika olduklarını düşünsün isterler ve başkalarının başarılarından rahatsız olurlar.

4.“Hayata bir kez geliyoruz” (YOLO) diyenler:

hayata bir kez geliyoruz

Yolo(You only live once) diyenler aslında hayatın çok değerli olduğunu ve kıymetini bilmek gerektiğini belirtmiyorlar. Öyle olsaydı biz de onlara katılıp ve onlardan kaçının demeyecektik ama bu kişiler bu söz öbeğini “Kendimizden geçene kadar içelim, sarhoş olalım, insanların huzurunu kaçıracak şeyler yapalım” şeklinde anladıklarından ortaya nahoş bir topluluk çıkıyor.

5.Aylak insanlar:

aylak insanlar

Kimse işini yarıda bırakanları sevmez. Bu kişiler aylaklık yapmayı kolaya kaçmayı huy edinmişlerdir. Sürekli size başarılı olamayacağınızı söyleyip motivasyonuzu düşürürler. Yani bu hayatta sizi geri çekmekten başka bir şey yapmazlar.

6.Hayalleri olmayan insanlar:

gercekci

Bu kişiler sabah kalkar, işe gider, akşam işten döner, yemek yer ve uyurlar. Yani hayatı 9-5 yaşayan kişilerdir. Belki hayalleri vardır ama günlük hayatın onları ezip geçmesine izin verirler. Minicik sıkıntılara bile göz yumamazlar. Hayatta daha fazlası için çalışmak istemez hayat onlara ne veriyorsa o kadarına razı olurlar.

7.Hayallerinize inanmayan insanlar:

hayallerinden vazgecme

Yukarıda bahsettiğimiz tüm nedenlerden dolayı bu insanlar size hayallerinize ulaşamayacağınızı, vazgeçmeniz gerektiğinizi söyleyeceklerdir. Sizin yapmanız gereken terk şey ise onları hayatınızdan çıkarmak.

Kaynak: http://higherperspectives.com/toxic-people/

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !