Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » İkiyüzlü Bir Partnerinizin Olduğunun 5 İşareti

İkiyüzlü Bir Partnerinizin Olduğunun 5 İşareti

Yazar: Ankara Psikolog

İlişkinizde bazı sorunlar var ve nedenini bulamıyorsunuz. Belki de ikiyüzlü bir partneriniz var. İkiyüzlü bir partnere sahip olduğunuzun 5 işareti:

Söylediklerini asla yapmazlar.

Çevresindekilere emirler vermeyi ya da insanlara tavsiyelerde bulunmayı çok severler, fakat başkalarına dediklerini kendilerine uyarladıkları görülmemiştir. “Dediğimi yap, yaptığımı yapma” anlayışını taşırlar. Örneğin, birisine kitap okumanın ne kadar gerekli ve önemli olduğundan bahsederken kendileri açıp bir kitap bile okumazlar. Bu durum ikiyüzlü partnerlerin en belirgin özelliklerinden birisidir.

Başkalarının kusurlarını hemen ortaya çıkarırlar.

İkiyüzlü insanlar kendilerini dışarıya karşı kusursuz ve harika gösterirken, başkalarının hatalarını meydana çıkarmaya bayılırlar. Bu yöntemi daha çok kendi kusurlarını gizlemek için yaparlar ve bu konuda tartışmaya girdiğiniz zaman daima sizin eksik yanlarınızdan konuşulur.

Kurallar onlara işlemez.

İkiyüzlüler kendilerini kuralların üstünde görürler. Kuralları belirlemeyi severler fakat bu kurallara uymak onlara göre değildir. Bu yüzlerine vurulduğunda ise yine bir mazeret üretirler ve kendilerini mazlum ilan ederler.

Hep mazlumdurlar.

Çok kötü, berbat bir şey yapsalar bile bunu yapanın kendileri olmadığını, siz ve başkaları tarafından nasıl kurban edildiğini söylerler. Ne kadar hatalı olursa olsunlar hep kendilerinden başka hatalı birini bulurlar.

En iyisiymiş gibi davranırlar.

Günün sonunda bir ikiyüzlünün hiç değişmediği bir şey ise onun ne kadar harika, süper olduğudur. Sizi konuşarak bastırırlar, küçümserler, basit düşündüğünüzü söylerler. Kendilerinin ise ne kadar iyi ve diğer insanlardan üstün olduklarını dile getirirler. Başkalarının yanında ise bunu açık açık söylemeyerek oyun yaparlar.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !