Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » İlişkilere Dair İpucu Veren 10 Sarılma Tipi

İlişkilere Dair İpucu Veren 10 Sarılma Tipi

Yazar: Ankara Psikolog

Sevgilinizle ya da eşinizle nasıl sarıldığınızın ilişkiniz hakkında ipuçları verdiğini biliyor muydunuz? İşte size 10 farklı sarılma tipi ve anlamları…

Koruyucu

1

Bu sarılma tipi güvende olma hissiyle alakalıdır. Sarılırken arkada kalan kişi koruyucu bir görev üstlenmiş olur. Bu duruş ilişkide büyük ölçüde güven olduğu mesajını verir, birbiriyle ilgilenmenin önemli olduğunu gösterir.

Sırt Sıvazlama

2

Bu tip güvence vermekle alakalı bir sarılma tipidir. Sarılan iki kişi birbirinin sırrını ovar ve birbirlerini ne kadar önemsediklerine dair mesaj vermiş olur. Bu sarılma şeklinde taraflar birbirini rahatlatmaya çalışmış olur. Sarılmaya “Tamam, geçti.” cümlesi eşlik edebilir.

“Koçum benim!”

3

Bu sarılma tipi tamamen arkadaşça ve dostça bir sarılma tipidir. Herhangi bir duygusal yakınlık, çekim barındırmaz. Taraflar birbirlerinin sırtına yavaşça ‘pat pat’ vurur. Duygusal partnerler yerine daha çok akrabalar arasında görülebilir.

Romantik Dans

4

Bu duruş romantizm, romantizm ve daha çok romantizmle alakalıdır. Partnerlerden biri kollarını diğerinin boynuna sararken diğeri de partnerinin beline sarılır. İlişkilerin başlangıcında sıkça görülen bir sarılma tipidir, eğer uzun süredir bir ilişki içindeyseniz ve hala böyle sarılıyorsanız o zaman romantizminizi canlı tutmayı başarmışsınız, tebrikler!

Omuz Omuza

5

Bu tip sarılmanın görüldüğü kişilerin belli bir konuda ortaklığa sahip olduklarını söyleyebiliriz. Kişilerden biri kolunu diğerinin omzuna koyar ve yarım bir sarılma gösterir. Yakın arkadaşlar bu şekilde sarıldıklarında aralarındaki fiziksel be duygusal yakınlığa dair mesaj vermiş olurlar.

Tuttum Bırakmam

6

Tuttum bırakmam sarılmalarında iki kişinin ayrılmak zorunda olmaktan hiç hoşlanmadıkları görülür. Birbirlerine son derece bağlıdırlar ve ayrılmak istemezler. Bu sarılmada kişiler birbirlerini mümkün olduğunca sıkıca sararlar ve dakikalarca bu şekilde kalabilirler.

Köprü

7

Bu sarılma şeklinde karşıdaki kişiyle araya mümkün olduğunca çok mesafe konulmaya çalışılır. Üst bedenler birbirine yaklaşırken alt bedenler olabildiğince uzak tutulur. Bu sarılmanın verdiği mesaj, ilişkide anlaşmazlık ve rahatsızlık olduğudur.

Göz Göze

8

Göz göze sarılma şekli içten gelen o bağın dışarı yansımasıdır. Sarılırken göz temasını kaybetmemek en önemlisidir. Bu duruş aşkı gösterir ve iki kişi arasında güçlü bir bağ olduğunu gösterir.

Oyuncak Bebek

9

Bu sarılma çeşidinde tek taraflı bir ilişkinin izleri görülür. Bir taraf olabildiğince sıkı sarılırken diğer taraf sanki oyuncak bir bebek gibi tepkisiz kalabilir ve sarılmaya karşılık vermez. İlişkideki büyük bir dengesizliğin işaretidir.

Tutkulu Kucaklama

10

Bu sarılma tipine tutku ve arzular hakimdir. İki kişi arasındaki derin bağı ve güçlü çekimi gözler önüne serer. Romantik ilişkilerde rastlanan, kişilerin birbirlerini cinsel olarak arzuladıklarını gösteren bir sarılma şeklidir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !