Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » İlişkilerin Sonunu Getiren 7 Büyük Hata

İlişkilerin Sonunu Getiren 7 Büyük Hata

Yazar: Ankara Psikolog

İlişkinizde yapacağınız bazı hareketler vardır ki birlikteliğinizin sonunu getirebilir. İşte yapmaktan kesinlikle kaçınmanız gereken 7 büyük hata

Kin ve içerleme

kin ve icerleme

Bu durum, partnerinizin en ufak davranışlarına bile takmaya başladığınızda görülür. Kimi zaman tuvalet kâğıdının yerine yenisini koymaması, kimi zaman diş macununu ortadan sıkması gibi şeyler sizin sinirinizi bozmaya başladıysa bu ilişkiniz için hiç iyi olmaz. Bu durumu düzeltmek için ya kimsenin mükemmel olmadığını, herkesin hata yapabileceği gerçeğini kabullenmelisiniz ya da partnerinizle davranışları hakkında konuşmalısınız.

Kıskançlık

kiskanclik

Kıskançlığı kontrol etmek oldukça zordur. Onu hissetmeye başladınız mı geri dönüşü hiç kolay olmaz. Sevgilinizin kiminle dışarı çıktığını, kiminle konuştuğunu sürekli merak edersiniz ve bunu ona yansıtmaya başladığınızda da sürekli tartışırsınız. Güven ilişkide oldukça önemli bir etkendir ve güvenin sarsılması demek ilişkinizin bitmesi demektir. O yüzden aranızdaki güveni yeniden kuracak yeni yollar bulmalısınız.

Gerçekdışı beklentiler

gercekdisi beklentiler

Sevgilinizi gözünüzde çok büyütmek, onun adeta süper güçleri olan bir insan olduğunu düşünmek ilişkiniz için büyük bir hatadır. Çünkü büyük beklentiler büyük hayal kırıklıklarını da beraberinde getirir. Her insanın sınırları ve iyi yapabildiği kadar beceremediği konular vardır. O yüzden sevgilinize süper kahraman gibi bakmaktan vazgeçmelisiniz.

Zaman geçirmemek

zaman gecirmemek

Çocuklu çiftlerin veya uzak mesafeli ilişkilerin de en büyük sorunu beraber zaman geçirememektir. Fiziksel yakınlık kurmak ve ortak etkinliklerde bulunmak ilişkinizin önemli dayanaklarından biridir. Bunu sağlayamamaya başladıkça ilişkinizde çatırdamalar başlayacaktır.

İletişim

iletisim

Her çeşit ilişkide iletişimin çok önemli bir rolü varken romantik ilişkilerde iletişim ayrıca bir önemlidir. İletişim şekliniz ilişkinizin derinliğini, rolünü ve ömrünü belirler. Çiftlerin ayrılmalarındaki en büyük sebep iletişim sorunlarıdır. O yüzden bunu kendi başınıza halledemiyorsanız mutlaka bir uzmandan destek almalısınız.

Minnet duymamak

minnet

Sevgilinizin sizin için yaptığı şeyleri görmezden geliyorsanız veya çabalarının karışlığını tam olarak veremiyorsanız bu ilişkiniz için çok yıpratıcı olabilir. Herkes yaptıklarının değerinin görülmesini ister ve bekler. Birbirlerinin yaptıkları fedakârlıkların farkında olmayan çiftlerin sonu ayrılıktır.

Heyecanın bitmesi

sıkılan ciftler

Romantik ilişki heyecan olmadan bir hiçtir. İletişimden sonra çiftlerin terapistlere gittikleri bir diğer önemli konu ilişkilerinde artık olmayan heyecandır. Kaybolan heyecanı tekrar canlandırmak için büyük çaba harcamalısınız. Yeni uğraşlar bulmalı veya büyük değişiklikler yapmalısınız. Aksi takdirde ilişkiniz er ya da geç bitecektir.

Kaynak: http://www.stumbleupon.com/su/2YPeoh/:1gYmUMTFx:jnJIxCpk/zenhabits.net/the-seven-deadly-sins-of-a-relationship

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !