Buradasın Ankara Psikolog » Popüler Psikoloji » İnsanları Konuşmadan Da Rahatlatabilirsiniz

İnsanları Konuşmadan Da Rahatlatabilirsiniz

Yazar: Ankara Psikolog

psikolojik destekSevdiğimiz bir kişi zor zamanlar yaşarken ona destek olmak isteriz ancak bazen söyleyecek söz bulmayız. Böyle “sussam olmuyor, susmasam olmaz” durumlarında yanınızdaki insanı rahatlatmak için yapabileceğiniz bir şeyler var, listemize bir göz atın.

 

  1. Yiyecek

O kişiye sevdiği bir yiyecek sunabilirsiniz. Herkesin favori yiyecekleri vardır ve onları yemek rahatlatıcı olabilir

  1. Sessizlik

O an sessizlik size rahatsız edici gelebilir ancak bazı durumlarda konuşmadan sessizce yanında oturmak bile insanı rahatlatır.

  1. Sabır

Sevdiğiniz biri bir derdi olduğu için size gelip karşınızda oturabilir yalnızca. Böyle durumlarda karşınızdakinin henüz konuşmaya hazır olmadığını düşünmelisiniz ve sabırla onu sıkıştırmadan beklemelisiniz. Bir süre sonra kelimeler tek tek ağzından dökülecektir.

  1. Sarılmak

Sarılmak bir insanı rahatlatmak için mükemmel bir yoldur. Kendinizi düşünün zor bir anınızda, ağlarken, mutsuzken, korkmuşken birine sarılmaya ihtiyaç duymaz mısınız?

  1. Sıcak içecekler

İster bitki çayı, ister kahve, ister siyah çay, ,ster sıcak çikolata… Bunlardan herhangi birini hazırlayarak karşınızdaki insanı rahatlatabilirsiniz.

  1. Sürpriz hediyeler

Sevdiğiniz birinin mutsuz olduğunu biliyorsanız onu şaşırtacak ve mutlu edecek minik dokunuşlar yapabilirsiniz. Herkes ummadığı anda sevdiği bir hediye almaya bayılır.

  1. Charlie Chapman stili

Hiç taklit yapmayı denediniz mi? Belki rezil bir taklitçi olabilirsiniz ama sevdiğiniz bir insanı özellikle de çocukları keyiflendirmek için Charlie Chapman gibi hareketler yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer sevdiğiniz kişi gülüyor ve artık ağlamıyorsa başarılısınız demektir.

  1. Müzik

Doğru müzik her zaman insanları dinlendirir ve rahatlatır. Zihnin boşalmasını sağlar. Belki arkadaşınızın aklına gelmemiştir ancak siz ona bir şeyler dinletebilirsiniz.

  1. Evin dışına çıkmak

Eğer söyleyecek sözünüz yoksa sevdiğiniz kişiyi evin dışına çıkarın ve ortamının değişmesini sağlayın. Temiz hava almak ve boş boş dolaşmak bile iyi gelecektir.

  1. Orda olun yeter

Bazen de hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Varlığınız bile karşınızdakine huzur verir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !