Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » İnsanları Sizden Uzaklaştıran Davranışlar

İnsanları Sizden Uzaklaştıran Davranışlar

Yazar: Ankara Psikolog

Çevrenizdeki insanlarla samimi olamadığınızı ve insanların sizden uzak durduğunu mu düşünüyorsunuz? Belki de bu davranışları yapıyorsunuzdur.

Kibirlilik

Bulunduğunuz ortamda sürekli kendinizi övmeniz, herkesle ne kadar iyi iletişiminizin olduğunu vurgulamanız, insanların sizden soğumasına yol açar. Fazla ego itici gözükebilir. Sürekli kendinizle ilgili konuşmak yerine ortama ayak uydurun.

Bencillik

Kendini düşünme önemli fakat bu bencilliğe kaydığında çirkinleşmeye başlar. Kendi çıkarlarınızı ailenizden, arkadaşlarınızdan önde tutarsanız, bu zamanla sizin yalnız kalmanıza neden olabilir. Bencilliğin insanları nasıl olumsuz yönde etkilediğini değerlendirmek gerekir.

Kendini üstün görme

Kendinize ve düşüncelerinize inanmanız duymanız güzel bir davranış fakat bunu başkalarına zorla benimsetmeye çalışmayın. Hiç kimse sizin kendinizi nasıl gördüğünüz ile ilgilenmez. Böyle bir davranışın hiçbir nedeni olamaz ve bu insanların sizden uzaklaşmasına neden olur.

Şikâyetçi olmak

Rahatsız olduğunuz durumları etrafınızdakilerle paylaşmanız güzel bir şey fakat bu durumu ortadan kaldırmak için hiçbir çaba göstermiyorsanız, bu sizi itici bir konuma sokabilir. Bu da çevrenizdekilerin sizden soğumasına yol açabilir.

Tembellik

İnsanların sizden uzaklaşmasına yol açan belki de en önemli davranışlardan birisi tembellik. Sizin için hayatta hiçbir şeyin önemli olmadığını düşünmelerine neden olur. Arkadaşlarınız sürekli sizi davet ediyor ve siz evde oturup, bilgisayar oynamayı tercih ediyorsanız, bir süre sonra onlar da sizi aramayı bırakacaktır.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !