Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » İnsanları Yalnız Kalmaya Karar Verdiren 5 Neden

İnsanları Yalnız Kalmaya Karar Verdiren 5 Neden

Yazar: Ankara Psikolog

Kendi başlarına çalışmayı severler.

Bazen insanlar tek başlarına kaldıklarında daha etkili çalıştıklarını ve gelecekteki hedeflerine tek kaldıklarında daha rahat ulaşacaklarını düşünürler. Bir ilişki içerisinde olmak onların kişisel gelişimini veya kariyer hedeflerini etkileyebilecekse, bu topa hiç girmemeyi tercih ederler.

1200x600 (1)

Oldukları Kişiden Mutludurlar

Toplum sürekli başka birileriyle birlikte olmamız gerektiği, çünkü kişinin tek başına mutlu olamayacağı düşüncesini baskılar. Fakat kendisiyle barışık olan ve kendi kendisine eğlemeyi bilen bir kişi her zaman birilerine ihtiyaç duymaz. Onu mutlu eden şeyleri tek başına da yapabilecektir.

Söz Vermek Hoşlarına Gitmez

Birilerine bağlı kalacağı ile ilgili söz vermek bu kişileri rahatsız eder. Diğerlerinin düşüncelerinin veya yaşantısının kendi üzerinde bir baskı oluşturmasını istemezler. Bu yüzden özgürce yaşayabilmek adına yalnız kalmayı seçerler.

Tanıdıkları çevreden memnundurlar.

Bu kişilerin şu anda sahip olduğu çevre onlar için yeterli olabilir. İhtiyaç duyduğunda ulaşabileceği güvenilir ve iyi insanlara sahip olmak onları yeni arayışlar içerisinde olmamayı düşündürtür. Böylelikle yeni insanlar yerine sahip olduklarıyla, istedikleri zamanlar görüşmeyi tercih ederler.

Geçmişte Yaşamak İsterler

Kimi zaman da bu kişiler geçmişlerinde sahip olduğu yaşantıya yoğun bir özlem duyarlar. Bu durum geçici bir süreliğine de olsa, insanlar yeni çevreler edinmeyerek ve yeni ilişkilere girmekten kaçınarak bir süreliğine geçmişte yaşamak ve geçmişin alışkanlıklarını devam ettirmek isterler.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !