Buradasın Ankara Psikolog » Psikolojik Testler » İnternet ve Bilgisayar Bağımlılığı Testi

İnternet ve Bilgisayar Bağımlılığı Testi

Yazar: Ankara Psikolog

Aşağıdaki soruları cevaplarken samimi ve gerçek cevaplar vermeniz testin doğru sonuç verebilmesi açısından çok önemlidir.

 1. Planladığınızdan daha uzun süre internette kalıyor musunuz? 2. İnternetle çok uğraşmaktan dolayı ev işlerini ihmal ediyor musunuz? 3. Eşinizle cinsel ilişki kurmak yerine internetten cinsel uyarılmayı tercih ediyor musunuz? 4. İnternet vasıtasıyla yeni arkadaşlıklar kuruyor musunuz? 5. Çevrenizdeki insanlar sizin internette geçirdiğiniz süre hakkında şikayet ediyorlar mı? 6. İnternete ayırdığınız zaman sebebiyle notlarınız veya okul ödevleriniz aksıyor mu? 7. Gerekli olan bazı şeyleri yapmadan önce ilk iş olarak e-postalarınıza bakıyor musunuz? 8. İnternet sebebiyle mesleki başarınız ve üretkenliğiniz olumsuz etkileniyor mu? 9. Birisi size internette geçirdiğiniz sürede ne yaptığınızı sorduğunda ne sıklıkta savunmacı oluyor ya da sessiz kalıyor musunuz? 10. Yaşamınızla ilgili kaygılardan, sorunlardan internet vasıtasıyla kaçtığınız oluyor mu? 11. Kendinizi tekrar internete girmeyi hayal ederken buluyor musunuz? 12. İnternetsiz bir hayatın sıkıcı, boş, kederli olacağı şeklinde duygulara kapılıyor musunuz? 13. İnternetteyken birisi sizi rahatsız etse ona kızdığınız, bağırdığınız ya da saldırdığınız oluyor mu? 14. İnternet nedeniyle gece geç vakitlere kadar oturup uykusuz kaldığınız oluyor mu? 15. Günlük islerinizi yaparken interneti düşünüyor, internette olduğunuz zamanlarla ilgili hayaller kuruyor musunuz? 16. İnternetteyken "sadece bir kaç dakika daha" diyerek bağlantınızı uzatıyor musunuz? 17. İnternette geçirdiğiniz zamanı kısaltmayı denediniz fakat başarısız oldunuz mu? 18. İnternette geçirdiğiniz zamanı başkalarından gizlemeye çalıştığınız oluyor mu? 19. İnternette olmadığınız zaman keyifsiz, hırçın, sinirli oluyor musunuz? İnternete girince bunlar geçiyor mu? 20. Başkalarıyla dışarı çıkmak yerine internette daha fazla vakit geçirmeyi tercih ediyor musunuz?Buradaki bütün testler bilimsel olarak bir anlam ifade etmemektedirler. Buradaki sonuçlar hiçbir şekilde bir tanı olarak kullanılmaz , hiçbir tedavide kullanılmaz. Buradaki testler sadece eğlence ve bilgilendirme amacı taşımaktadır.

internet bağımlılığı, bilgisayar bağımlılığı,porno bağımlılığı,seks bağımlılığı,testi,testleri,psikolojik testler, kişilik testleri,

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

1 Yorum

emre 20 Aralık 2011 - 14:31

harikasınız süper paylaşım 🙂

Cevapla

Yorumunuzu Bekliyoruz !