Buradasın Ankara Psikolog » Cinsel Yaşam » İyi Bir Seks Hayatına Giden 7 Adım

İyi Bir Seks Hayatına Giden 7 Adım

Yazar: Ankara Psikolog

İyi seks hayatı ilişkilere oldukça pozitif yansır çünkü seks çiftlerin birbirlerine olan aşklarını ifade etmelerinin önemli bir yoludur. Ancak çiftler her zaman mükemmel seksi yaşayamayabilirler. Seks çiftler için eğlenceli olsa da mükemmel olması için çiftler arasında etkili bir iletişim, çaba ve pratik gerektirir. İşte mükemmel seks hayatına giden 7 adım:

Kendinizden emin olun

Özgüveninizi geliştirmenizin çıplak halinizden memnun olmanızla doğrudan ciddi bir ilişkisi vardır. Kedinizden emin oldukça daha iyi performans sergileyip seks hakkında daha iyi hissedeceksiniz. Kendinize duyduğunuz özgüven karşınızdakiyle ilişkinize de etki edecektir, sonuçta bir kişi kendisini sevmediğinde bir başkasını gerçekten sevebilmesi pek mümkün değildir.

Romantik olun

Mükemmel cinsel hayat yalnızca yatak odasında yaşadıklarınızla ilgili değildir. Çoğu insan partneri tarafından sevildiğini hissetmek ister. Bunu hissettirmenin en doğru yolu da ilişkide seksten daha fazlası olduğunu göstermektir. Romantik mimikler, mum ışığı, beklenmedik akşam yemekleri gibi akla kolay gelen şeylerin bile çok faydası olur. Ayrıca partnerinizin en sevdiği şeyleri sizden iyi kimse bilemez onları kullanarak romantik olmak o kadar kolaydır ki.

Beraber zaman geçirin

Birbirinizle zaman geçirmezseniz, seks yapamazsınız. İlişkinizin uzun süreli olması veya evli olmanız birbiriniz için zaman yaratmaktan vazgeçmenizi gerektirmez. Partnerinizle buluşmalar ayarlayabilir, onunla flört edebilirsiniz. İyi bir seks hayatına giden kilit yollardan bir tanesi budur.

Partnerinizin verdiği sinyalleri yakalayın

Partneriniz seks yapmak istediğinde bunu direk söylemeyebilir fakat davranışları ve başka sözleriyle size bu sinyali verebilir. Partnerinizi iyi tanıdığınız için aslında bu zor olmamalıdır yalnızca biraz daha dikkat!

Ön sevişmeye önem verin

Her zaman önerilse de çiftler ön sevişmeye yeteri kadar önem vermeyebiliyorlar. Ancak kimsenin bunu söylemekten bıkacağınız sanmıyoruz. Ön sevişme çiftleri heyecanlandırır ve seksi daha iyi hale getirir.

Seksi tekrar heyecanlı hale getirin

Özellikle de uzun yıllardır evli çiftler seks hayatlarının ilişkilerinin başındaki gibi heyecanlı olmadığından yakınabilmektedirler. Tabi ki kişinin ilk seks deneyimi önemli ve çok heyecanlı bir olaydır ama yıllar içinde heyecanı kaybetmek hiç de iyi değildir. Mükemmel seks için birbirinize fikirlerinizi söylemeli ve seksi ikiniz için de tekrar heyecanlı hale getirmeye çalışmalısınız.

Seks hayatınızı geliştirmekten vazgeçmeyin

Seksin en iyi yönlerinden biri sürekli daha iyi hale getirebilecek olmanızdır. Eğer siz çaba göstermeye istekliyseniz seks hayatınızı geliştirmek için partnerinizle pratik yapmaktan asla vazgeçmemelisiniz.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !