Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Kaba İnsanlara Tepkinizi Nasıl Gösterebilirsiniz

Kaba İnsanlara Tepkinizi Nasıl Gösterebilirsiniz

Yazar: Ankara Psikolog

Kaba insanlarla uğraşmak hep çok zor olmuştur. Çünkü ne zaman size kaba davranacaklarını kestiremezsiniz ve çoğu zaman verecek bir cevabınız olmaz. İşte size birisi kabaca davrandığında onu şaşırtmanın 6 yolu:

Hiç o açıdan bakmamıştım.

Birisi sizi incitecek bir şey söylediğinde, onun bu söylediğini ilgi çekici bulun ve ciddiye alın. Size öylesine laf söyleyen bu kişi neye uğradığını şaşıracaktır.

Teşekkürler.

Kaba bir insana teşekkür etmek harika bir savunma mekanizmasıdır. Bu, söylediği sözlerin sizi olumsuz etkilemediğini ve ne kadar olgun bir insan olduğunu karşıdakine gösterecektir.

Konuşmamız bitmiştir.

Eğer çok sinirlendiyseniz ve rahatsız olduysanız konuşmayı siz bitirin. Bu ona istediğiniz zaman nasıl o kişiden uzaklaşabileceğinizi gösterecektir.

Boş konuşuyorsun.

Bunu özellikle toplum önünde yapın. O kişinin söylediği şeylerin ne kadar gereksiz olduğunu ifade edin ve toplum içinde onu utandırmış olun.

Haklısın.

Kaba bir insanı susturmak için en iyi yollardan biri ona “haklısın” demektir. Sizi bu cevap tatmin etmiş olmayabilir ama en azından huzura kavuşacağınızı düşünün.

Neden bu kadar olumsuzsun?

Zamanı geldiğinde de atağa geçmekten çekinmeyin. Tamamen onun üzerine yürüyün ve yaptığı kabalıkları açıklamaya onu zorlayın.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !