Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Kadınların En Mutlu Olduğu Koca Tipi Hangisi?

Kadınların En Mutlu Olduğu Koca Tipi Hangisi?

Yazar: Ankara Psikolog

Son zamanlarda yapılan bir çalışmaya göre çiftler arasındaki boy farkı ne kadar çoksa evlilikleri o kadar mutlu oluyor. Kadın ve erkek arasındaki boy farkının evlilikteki mutlulukla bir ilişkisi olabileceği akla bile gelmezken Güney Kore’nin Seul kentindeki Konkuk Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bir çalışmaya göre uzun boylu erkeklerle evlenen kadınlar evliliklerindeki mutluluğu daha çok olarak ifade ediyor.

Ancak çalışmaya göre boy farkından kaynaklanan mutluluk yalnızca 18 yıl boyunca sürüyor. Pek de küçümsenecek bir sayı olmasa da boy farkının getirdiği ekstra mutluluğun kalıcı olmadığını belirtelim.

Araştırmacılar bu sonuca ulaşmak için 7850 kadın katılımcıyla çalışmış ve kadınlar kendi boylarını, eşlerinin boylarını belirttikten sonra ilişkileriyle ilgili bir anket doldurmaları istenmiş.

Çalışmanın yazarlarından Dr. KitaeSohn: “Kadınların evrimsel sebepler dolayısıyla uzun boylu erkekleri kendilerine eş olarak seçtikleri bilinse de boy uzunluğuyla ilişkideki mutluluk arasındaki ilişkiyi araştıran bir çalışma yoktu. Bizim çalışmamıza göre uzun boylu erkeklerle evlenen kadınların daha mutlu olduğu ortaya çıkmış oldu. ”

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !