Buradasın Ankara Psikolog » İlişkiler » Kalbiniz Kırıldığında Hatırlamanız Gereken 5 Şey

Kalbiniz Kırıldığında Hatırlamanız Gereken 5 Şey

Yazar: Ankara Psikolog

Kalbiniz kırıldı ve ayrılık acısı çekiyorsunuz, bu yazıyı okumak size iyi gelecek.

kalbiniz-kirildiginda-hatirlamaniz-gereken-5-sey

Daha önce sevildiniz, yine sevileceksiniz.

Kalbiniz kırıldığında hissettiğiniz ilk şeylerden birisi karşınızdakinin sizi sevmediği ve başkalarının da artık sevmeyeceğidir. Sevilmek harika bir şey, fakat bunun da sonu olabilir. Siz sevilmeyecek bir insan değilsiniz, her zaman sizi sevecek ve sizin de seveceğiniz birileri olacak.

Takıntı haline getirmeyin.

Kalbinizin kırılmasını bir takıntı haline getirip, tüm hayatınızın merkezine bunu yerleştirmeyin. Hayata tekrar dönmeyi, yeniden eğlenebilmeyi öğrenin. Bunun da üstesinden geleceksiniz.

Onu “stalk”lamayın.

Sizin kalbinizi kıran kişiyi “stalk”lamak, takip etmek size hiçir şey kazandırmayacak. Facebook’tan ne paylaştığına baktığınızda, WhatsApp’da en son ne zaman online olduğunuzu gördüğünüzde hiçbir şey değişmeyecek. Sadece size üzüntüyü hatırlatacak.

Sizin için bir fırsat.

Kalbi kırılmak zordur fakat sizi büyütecek, deneyim kazanmanızı sağlayacak bir fırsattır da aynı zamanda. Büyük üzüntüler büyük değişimleri ve kişisel gelişimi de beraberinde getirir. Bu olumlu noktayı da gözden kaçırmayın.

Kimseyi değiştiremezsiniz.

Kalbinizi kıran kişiye ne kadar kızgın olursanız olun, ne kadar “keşke böyle yapmasaydı”lı cümle kurarsanız kurun onu veya onun gibi insanları değiştiremezsiniz. Sizi her insan mutlu edemez. Biz kendimizi değiştirebiliriz fakat başkalarından değişim beklemek çok anlamlı değildir.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !