Buradasın Ankara Psikolog » Yaşam » Kalbinize Dokunacak 6 Gerçek Aşk Hikayesi

Kalbinize Dokunacak 6 Gerçek Aşk Hikayesi

Yazar: Ankara Psikolog

“Uyuyamadığınız zaman aşık olduğunuzu anlarsınız çünkü ilk kez gerçek hayat rüyalarınızdan daha güzeldir.” Dr.Seuss

Kalplerimiz defalarca kırılsa da aşka inanmaya devam ederiz çünkü aşk ve aşka olan inanç insanı güçlü kılar. Çocukluğumuzdan itibaren de aşk hikayeleri dinleyerek büyürüz bu seferki hikayeler hayal ürünü değil, hepsi gerçek hayatın içinden, keyifli okumalar.

Dashrath Manjhi – Aşkı için dağları delen adam

1

Dashrath Manjhi Hindistan’ın küçük bir köyünde yaşayan yoksul bir adam. Kayalıklardan düşen karısını köyünün uzaklığı sebebiyle doktora yetiştiremediği için kaybeden bu adam 22 yıl boyunca çalışarak köyünü en yakın şehre bağlayan bir yol inşa etmiş. Bu yolu inşa etmek için önüne çıkan dağları yerle bir etmesi gerekiyormuş ama vazgeçmemiş ve başarmış. Bunu başarabilmesi için güç aldığı motivasyonu ise hiç kimsenin sevdiği insanları doktora ulaşamadığı için kaybetmemesi imiş.

Faizul Hasan Quadri – İkinci Tac Mahal’i inşa eden adam

2

Babür Şahı tarafından karısı için yaptırılan Tac Mahal nerdeyse herkes tarafından aşkın sembollerinden biri olarak kabul görür. 77 yaşındaki Faizul Hasan Quadri de çocukları olmadığı için öldükten sonra hatırlanmayacağından endişe duyan karısı anısına ikinci bir Tac Mahal inşa eden aşık bir adam.

David Hurd ve Avril Cato – Mektup Aşkı

3

İnsanlar sevdikleri için mektup yapabilir bunun pek de ilginç bir yanı yoktur. Fakat bu çiftimiz birbirini hiç görmeden sadece mektuplaşarak birbirlerini tanımışlar ve evlilik teklifi bile mektupla gelmiş.

Kurt Klein ve Gerda Weissmann – Savaş zamanı aşk

4

Gerda Naziler tarafından işkence görmüş eve ailesini kaybetmiş genç bir kadındı. Geçirdiği zor zamanlar ardından Nazilerden kurtulabilmiş ama sefil durumdayken Amerikan ordusundan bir teğmen olan Kurt Klein onu bulmuş ve hayatını kurtarmıştır. 1945 yılında nişanlanan ikili kısa bir süre sonra da evlenmiştir.

Anna ve Boris – 60 yıl sonra kavuşan aşıklar

5

Anna ve Boris yalnızca 3 gün evli kaldıktan sonra ayrılmak zorunda kalan Rus bir çift. Boris orduya katıldıktan sonra Anna ve ailesi de sürgüne gönderilmiştir. Birbirlerinin izini kaybettikleri için mutsuz günler geçiren çift yine de bir gün buluşmanın hayaliyle yaşamaya devam etmişler. Bir gün Anna  Borovinka şehrinde arabasından inen yaşlı bir adamı görünce gözlerine inanamaz ve onun kocası Boris olduğunu hemen anlar. Gözlerine inanamadığını söyleyen Anna, adamın da kendisine doğru benzer bakışlarla yürüdüğünü görür ve ikili sevinç göz yaşları eşliğinde kavuşur.

Eija-Riitta Berliner-Mauer – Berlin Duvarı’yla evlenen kadın

6

Berlin Duvarı’nı gördüğünde yalnızca 7 yaşında olan Eija-Riitta duvara aşık olur ve evlenmeye karar verir. Cansız varlıklara karşı fetiş geliştiren kadın 1979 yılında duvarla evlenir. Duvarın yıkılışını gözyaşlarıyla izleyen kadın “Yaptıkları şey korkunçtu, kocamı öldürdüler.” der.

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !