Buradasın Ankara Psikolog » Genel » Karşınızdakini Etkileyecek 6 Vücut Dili Hilesi

Karşınızdakini Etkileyecek 6 Vücut Dili Hilesi

Yazar: Ankara Psikolog

Vücut dilinin ne kadar önemli olduğu tartışılmaz. Leil Lowndes isimli bir yazarın “How To Talk To Anyone” kitabında, vücut dilini kullanarak nasıl diğerlerinin dikkatini çekebileceğiniz yazıyor. İşte kitaptan bazı başlıklar:

Kocaman bir gülümseme

karizmatik

Yeni tanıştığınız biriye hemen gülümsemeyin. Eğer sizden etkilenmesini istiyorsanız önce durun, karşınızdakinin yüzüne birkaç saniye bakın ve ona kocaman, sıcak bir gülümseme verin.

Göz kontağı

göz kontağı

Karşınızdaki sizinle konuşmaya başladığında, ne anlatıyorsa anlatsın, konuşması bitene kadar gözlerinizi onun üzerinden ayırmayın. Bu karşınızdakine önem verdiğinizi gösterdiği gibi sizin ne kadar ilgili bir insan olduğunuz izlenimini de yaratacaktır.

Bebeğe yaklaşır gibi yaklaşma

Women having coffee together outdoors

Women having coffee together outdoors

Nasıl bir bebek sizin verdiğiniz tepkilere karşı çok duyarlı ise karşınızdaki insan da öyledir. Yeni birisiyle tanıştığınızda, bir bebeğe verdiğiniz gibi tüm dikkatinizi karşınızdakine verin. Bu “sen önemli bir insansın, söyleyeceklerin de öyle” mesajını verir.

Çok kıpırdanma

steve jobs

Karşınızdaki insan size bir şeyler anlatırken sürekli kıpırdanmamalısınız. Gerinmek, esnemek, bacağınızı sallamak karşıya rahatsız olduğunuz izlenimini verir.

Vücut Duruşu

beden duruşu

Başınız ve omuzlarınız dik, kaslarınız gergin ve ayaklarınızın üzerinde yükseliyormuşcasına bir duruş karşı taraf için etkileyicidir. Bu özgüvenli duruş karşı tarafın size daha dikkat etmesini sağlayacaktır.

Eski Dost

eski dost

Yeni birisiyle tanıştığınızda, ona eski bir arkadaşınızmış gibi yaklaşın. Bu hem karşınızdakine sıcaklığınızı verecektir hem de kendi kendini gerçekleştiren kehaneti yaratmış olacaksınız.

Kaynak: http://www.businessinsider.com.au/body-language-tricks-to-make-people-like-you-2014-7

BU YAZILARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumunuzu Bekliyoruz !